20.01.2021 | Artykuły

Zestaw do hybrydy pod lupą. Jaką lampę do paznokci wybrać?

Manicure hybrydowy. Można by mówić o nim wiele, ale wystarczy jedno słowo – trwałość. Hybrydy są eleganckie, nie odpryskują i wytrzymują starcie z płynem do mycia naczyń i detergentami. Jeśli kompletujesz zestaw do hybryd, skorzystaj z naszego poradnika. Lampa UV do paznokci czy lampa LED do paznokci – którą wybrać do domu, a którą do salonu?

Manicure hybrydowy - jaką lampę do paznokci wybrać?

Fenomen paznokci hybrydowych

Lubię paznokcie hybrydowe, bo… a) w końcu mam długie i ładne paznokcie b) paznokcie hybrydowe wyglądają naturalniej niż wykonane metodą akrylową c) kolor utrzymuje się do 3 tygodni! d)mam spokój z malowaniem co 3 dni e) hybrydy można robić w domu 🙂

Wcale nie dziwią nas te odpowiedzi, bo kochamy paznokcie bez odprysków i wygodę, jakie daje trwały manicure! Kiedy hybrydy pojawiły się na rynku, skradły serca i paznokcie milionom kobiet. Jak zrobić trwały manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy – jak pomalować paznokcie?

Malowanie paznokci lakierami hybrydowymi niczym się nie różni od klasycznego manicure, musisz wygospodarować jedynie więcej czasu i nałożyć kilka warstw różnych produktów. Jeśli zaczynasz dopiero swoją przygodę z paznokciami hybrydowymi, skorzystaj z naszej ściągawki – o tym jak wykonać manicure hybrydowy krok po kroku przeczytasz w naszym poradniku. Jeśli jesteś już zaprawiona w bojach i prowadzisz salon kosmetyczny albo malowanie paznokci uważasz za swój ulubiony „nałóg”, zapraszamy dalej.

Lampa do paznokci hybrydowych, czyli produkt do zadań specjalnych

Lakier hybrydowy swoją trwałość zawdzięcza połączeniu formuły żelowej z lakierem i o tym wiedzą wszyscy. Pomalowaną płytkę utwardza się w lampie do paznokci, a ta czyni cuda – sprawia, że lakier szybko twardnieje i wygląda rewelacyjnie przez co najmniej 2 tygodnie. Proste, prawda? Schody zaczynają się w momencie, gdy zaczynasz się zastanawiać jaką lampę do paznokci wybrać?

Rynek oferuje różne produkty do zastosowań domowych, jak i tych profesjonalnych. Niektóre blogerki zachwalają lampy UV do paznokci, z kolei inne miłośniczki hybryd stoją murem za lampą LED do paznokci. Wybór lampy do hybryd jest bardzo ważny, ponieważ źle utwardzony lakier może się nieestetycznie marszczyć albo odchodzić płatami.


Test: który model lampy do paznokci wybrać? Odpowiedz sobie na kilka pytań:

 1. Lampa do paznokci będzie na użytek domowy czy profesjonalny? Chcesz stosować lampę w domu, wykonując manicure hybrydowy dla siebie czy szukasz profesjonalnego sprzętu, z którego działania będą zadowolone Twoje klientki?
 2. Jaką metodą chcesz wykonywać paznokcie – hybrydową czy także żelową (akryl)?
 3. Czy wielkość lampy do paznokci ma dla Ciebie znaczenie? Wolisz formę kompaktową (mostek) czy wygodniejszą (lampę tunelową)?
 4. Czy zależy Ci na szybkim utwardzaniu paznokci pod lampą?

Rodzaje lamp do paznokci – lampy UV kontra lampy LED

Lampa UV do paznokci

 • Nadaje się do utwardzania lakierów hybrydowych, jak i żeli akrylowych;
 • Lampa jest wyposażona w standardowe świetlówki, które po przypaleniu trzeba wymienić;
 • Szybkość schnięcia lakierów zależy od mocy lampy. Na rynku znajdziesz lampy UV o mocy: 9 W i 18 W (czas utwardzania od 120-180 s) oraz 36 W (czas utwardzania to 120 s);
 • Dodatkowe funkcje: timer, tryb ciągłej pracy lub czujnik ruchu – lampa uruchomi się automatycznie po włożeniu pod nią dłoni;
 • Wybieraj lampy z zewnętrznymi zasilaczami, które można w razie awarii łatwo wymienić;
 • Zwróć uwagę na rozmiar – lampy tzw. mostki są poręczniejsze i łatwiej zabrać je w podróż.

Nasza rada: jeśli chcesz utwardzać lakier hybrydowy i żel akrylowy, wybierz lampę UV 36 W, która jest wyposażona w 4 świetlówki o mocy 9 W. Zaoszczędzisz na czasie naświetlania, a efekty utwardzania będą dobre. Modele o mocy 9 W odradzamy – nie trać czasu!

Lampa LED do paznokci

 • Nadaje się do utwardzania lakierów hybrydowych, nie sprawdzi się przy żelach;
 • Jest wyposażona w nowoczesne diody LED, które cechują się długą żywotnością i niskim poborem energii;
 • Szybkość schnięcia lakieru zależy od mocy lampy LED, jednak produkty są szybciej utwardzane niż w lampach UV. Moc lamp LED (w zależności od marki): 6 W (czas utwardzania 45 i 60 s), 12 W, 24 W oraz 36 W i 48 W;
 • Lampy LED do paznokci hybrydowych z dużą mocą posiadają kilka czasów pracy (5, 10, 20 lub 30 s), tryb pracy ciągłej, czujnik ruchu oraz wentylator.

Nasza rada: przy profesjonalnym wykonywaniu manicure’u hybrydowego sprawdzą się lampy LED o mocy 36 i 48 W, które zapewniają szybkie schnięcie produktów. Kilka czasów pracy pozwoli dopasować do nich technikę stylizacyjną.


Czy wiesz, że…

Na rynku znajdują się lampy, które są wyposażone w nowoczesne diody LED, które utwardzą każdy rodzaj produktu – lakier hybrydowy, jak i żel akrylowy. Wszystko dzięki temu, że długość emitowanej fali wynosi tyle, ile w przypadku lamp UV (np. lampy SunUV).


Przed podjęciem ostatecznej decyzji, jaką lampę wybrać, zastanów się, który model będzie bardziej dopasowany do Twoich potrzeb. Wygoda podczas malowania paznokci jest bardzo ważna!