9.09.2016 | Artykuły, Makijaż

Wszystko o regulacji, zapuszczaniu oraz makijażu brwi

 

Brwi – dla jednych kobiet kluczowa kwestia w makijażu, dla drugich pomijana i wykonywania nie do końca poprawnie. Makijaż tej części twarzy jest bowiem najważniejszy! Żaden element wykonywanego makijażu nie wpływa tak mocno na prezentacje twarzy. Dziś przekażemy Ci wskazówki, które na długo będziesz mogła wykorzystać w ich stylizacji.

Natura obdarowuje kobiety różnymi brwiami. Niekiedy są one wyjątkowo gęste i ciemne, układające się w długi łuk. W innym przypadku mogą być także jasne, rosnąć słabo i pojedynczymi włoskami. Brwi mogą być osadzone dość daleko od linii nosa lub bardzo blisko, tworząc niemalże pojedynczą brew. Na oryginalny kształt brwi nie masz wpływu, ale dzięki odpowiednim zabiegom możesz go nieco skorygować.

Zarówno regulacja, jak i makijaż powinny upiększać Twoją buzię, nadając brwiom delikatny charakter. Odchylenie w dowolną stronę może spowodować, że Twoja twarz nie będzie wyglądać estetycznie.

 

Jak dobrać kształt brwi?

 

Pamiętaj, nie ma uniwersalnej metody na regulację brwi, a jeśli jest, to z pewnością nie powinnaś z niej skorzystać. Dlaczego? Każda, naprawdę każda twarz kobiety jest inna. Inne są jej rysy, odmienny nos, osadzenie oczu. Każdy z tych elementów należy wziąć pod uwagę podczas wykonywania makijażu brwi.

 

Jeśli decydujesz się na samodzielną regulację brwi pamiętaj, aby:
1.    Nie pozbywać się dużej liczby włosków, lepiej wyrwać ich mniej, niż za dużo. Jeśli w finalnej wersji uznasz, że coś jeszcze trzeba poprawić, zawsze będziesz mogła jeszcze do tego powrócić.
Jak radzą makijażystki? Z reguły jest tak, że jeśli wydaje ci się, że brwi są za grube, to są w porządku, a wyregulowania wymagają pojedyncze włoski.

2.    Nie usuwaj zbyt dużej liczby włosków z przodu brwi. Jeśli będą one zbyt mocno oddalone od siebie, oczy wydadzą się dziwnie, nienaturalnie osadzone. Twarz nabierze złych proporcji.

3.    Włoski powinny mieć jednostajny przebieg, bez odchyleń. Co to oznacza? Jeśli nadajesz im kształt to pamiętaj, aby usunąć proporcjonalnie równą ilość włosków na całej linii, a nie np. tylko od połowy, przód pozostawiając dużo grubszy.

4.    Kształt nie powinien być ani zbyt ostry, ani za płaski. Trudno jest określić idealne proporcje. Po prostu pamiętaj, że 2/3 linii brwi powinny mieć postać wznoszącą, a 1/3 opadającą.

 

Regulacja w domu – czy to dobry pomysł?

Jak najbardziej tak. Niezbędne jest jednak posiadanie odpowiedniej wiedzy o technice jej wykonywania oraz asortyment podstawowych akcesoriów.

Do prawidłowo przeprowadzonej regulacji jest Ci niezbędna dobra pęseta (czyli taka, której końce służące usuwaniu włosków mocno do siebie przylegają), a także dowolna szczoteczka do układania włosków (może to być nawet zużyta końcówka od tuszu do rzęs), opcjonalnie także biała lub cielista kredka do brwi.

Regulację rozpocznij od rozrysowania idealnej dla Ciebie linii brwi. Uwaga, ten etap jest bardzo ważny. Poświęć na niego najwięcej czasu. Kiedy uznasz, że kształt brwi jest już naprawdę niezły, możesz rozpocząć usuwanie włosków pęsetą. Jeśli masz wątpliwość, czy usunąć dany włos, lepiej go pozostaw. Kieruj się zasadą, że mniej znaczy więcej.

Kształt jest w porządku? Wyczesz włoski i jeszcze raz sprawdź, czy któryś z nich nie wystaje poza wyznaczoną linię.

 

Makijaż brwi – o czym warto wiedzieć?

Do wykonania standardowego makijażu brwi możesz użyć kredki lub cienia. Każdy z tych produktów sprawi, że będą one wyglądać lepiej – jednakże pod warunkiem, że nie przesadzisz ani z ilością, ani z kolorem o ton za ciemnym.

Malowanie brwi kredką rozpocznij od obrysowania kształtu dolnej linii, a następnie skieruj się do środka brwi. Tak wypełnij ich całą powierzchnię. Nadmiar kredki wyczesz suchą szczoteczką. Gotowe. Podobnie postępuj z cieniem.

Aby makijaż brwi był wykonany starannie i profesjonalnie, na łuk brwiowy nałóż odrobinę rozświetlacza, a dolną linię obrysuj również korektorem lub cielistą kredką i delikatnie rozsmaruj. Zobaczysz, że oko będzie zdecydowanie bardziej „otwarte”, większe. Powodzenia!