7.09.2016 | Pielęgnacja, Poradniki

Wszystko o prawidłowym demakijażu twarzy

 

Każda z kobiet jest inna. Ma mniej lub bardziej wrażliwą cerę, inaczej dba o swoją skórę oraz stosuje inne kosmetyki w codziennym makijażu. Nieważne, jak przebiega Twój codzienny rytuał malowania. Czy nakładasz tylko lekki krem BB, czy mocno podkreślasz oko. Każda skóra, nawet ta mało problemowa, wymaga wieczornego oraz porannego odświeżenia. Prawidłowy demakijaż, wykonany etapowo, każdego dnia i właściwymi kosmetykami sprawi, że skóra będzie wyglądała promiennie przez długie lata.

Produkty do demakijażu dobiera się w różny sposób. Jedną z najważniejszych cech mleczka czy toniku oraz płynu micelarnego będzie skuteczność. Po nałożeniu produktu na kosmetyk, ten od razu powinien znaleźć się na płatku kosmetycznym. Długotrwałe tarcie płynem po twarzy nie jest ani prawidłowe, ani też przyjemne.

To dlatego produkty do wstępnego demakijażu powinnaś dobrać mając na uwadze to, jakie kosmetyki będziesz nim zmywała. Czy płyn micelarny będzie zmywał tylko lekkie produkty, a może również Twój ulubiony wodoodporny tusz do rzęs? Jeśli jesteś zwolenniczką mocnego makijażu z pewnością nastaw się na kilka prób różnych kosmetyków. Być może pierwszy, wybrany płyn nie spełni Twoich oczekiwań. Testuj i dobierz taki produkt, który skróci czas spędzany na codziennym oczyszczaniu.

 

Codzienny demakijaż, co warto wiedzieć?

1. Spośród produktów do demakijażu znajdziesz płyny dwufazowe – które nie tylko pozbywają się kosmetyku, ale również oczyszczają skórę.

2. Mycie wodą, czy działanie z użyciem płatka? Tutaj decydujesz Ty. Niektóre z kobiet po zmyciu makijażu wyłącznie płatkiem nie odczuwają na skórze takiego oczyszczenia, jakiego rzeczywiście potrzebuje ich twarz. Wówczas dobrze jest sięgnąć również po żel do mycia twarzy.

Jeśli natomiast zupełnie rezygnujesz z produktów typu tonik, mleczko czy płyn micelarny pamiętaj, aby żel dokładnie wpasować w skórę twarzy. Zadbaj o to, by produkt był równomiernie rozprowadzony na całej jej powierzchni.

3. W demakijażu twarzy, na sam koniec przeprowadzanego zabiegu oczyszczania, warto spryskać skórę wodą termalną. Produkt ten zatrzymuje procesy starzenia się skóry i orzeźwia, zmniejszając zaczerwienienia i zmiany skórne.

4. Jak wykonać prawidłowy demakijaż oczu? Nigdy nie przecieraj wacikiem po powiece, ale przytrzymaj płatek przez kilka sekund. Kosmetyk, pod wpływem płynu, którym nasączyłaś wacik, rozpuści się. Tym samym łatwiej i szybciej usuniesz tusz, cienie czy eyeliner, jednocześnie nie powodując podrażnienia skóry.

Podobnie z resztą twarzy. Nie przecieraj skóry kilkanaście razy, ale poruszaj wacikiem delikatnie, chwilę przytrzymując go w określonych miejscach. Taki demakijaż jest dużo bardziej skuteczny i delikatny.

 

Sprytne triki w demakijażu:

Jeśli chcesz przyspieszyć swój wieczorny demakijaż, przyłóż jeden wacik do drugiego. W ten sposób możesz je bardziej zamoczyć i jednocześnie usunąć więcej makijażu za jednym przyłożeniem.

Jeśli masz kłopoty ze skórą trądzikową, co jakiś czas pojawiają się na niej również zaskórniki, pamiętaj, aby podczas codziennego mycia twarzy do osuszenia stosować ręcznik papierowy – jednorazowy. Jest znacznie bardziej higieniczny.

Demakijaż rozpocznij od oczu, szczególnie jeśli jesteś zwolenniczką mocnego makijażu. W ten sposób pozbędziesz się produktów, które mogą się rozmazywać po całej twarzy, powodując podrażnienia (oczywiście nie zapominaj o demakijażu brwi).

Uwaga: po każdym demakijażu twarzy, wmasuj w skórę odżywczy krem na noc. Substancja produktów do pielęgnacji pozwolą skórze odpocząć, zregenerować się, przygotować na kolejny dzień.