14.11.2016 | Artykuły, Pielęgnacja

Top 5 kosmetyków, które zawsze powinnaś mieć w torebce

 

Jak to zrobić, żeby Twoje ciało nie uginało się pod ciężarem torebki, ale jednocześnie mieć przy sobie to, co najważniejsze? Lekka selekcja jest tu nieodzowna i, jak wiadomo, z niczym nie należy przesadzać. Są jednak takie kosmetyki, które absolutnie muszą zmieścić się w torebce. Zawsze.

Chciałabyś mieć swoją kompletną kosmetyczkę zawsze tam, gdzie akurat przebywasz, prawda? Ale dobrze wiesz, ile ważą te wszystkie śliczne buteleczki, flakony perfum (przecież na każdą okazję zapach ma być inny), kremy, tusze i pędzle – tonę. To jak z wybieraniem się na wakacje czy choćby weekend za miastem – przecież wszystko może się przydać. Równie dobrze możesz nie brać nic i wmawiać sobie, że oto właśnie następuje pierwszy dzień Twojej wolności. Ale już po godzinie może się okazać, że jednak parę kosmetyków zdecydowanie powinnaś mieć przy sobie, niezależnie od okazji.

 

1. Krem do rąk

Absolutny numer jeden wśród kosmetyków do torebki, co pewnie dawno już wiesz. Wszystko by było proste, ale ten krem potrafi płatać figle i miną lata, zanim nauczysz się, który jest najlepszy do tego, żeby towarzyszyć Ci zawsze i wszędzie. Przede wszystkim ważne jest, żebyś dopasowała odpowiedni kosmetyk do swoich dłoni – skóry i paznokci, ale również sezonu, jaki aktualnie panuje. Na zimę krem do rąk musi być tłustszy, latem zaś powinien mieć filtry UV. To, na co jednak najbardziej musisz zwrócić uwagę wybierając ten do torebki, to jego opakowanie.

Najwygodniejsze do nakładania są wyciskane tubki – wybierz jednak tę, którą otwiera się nie poprzez odkręcanie, a podważanie wieczka jednym ruchem. Znasz to uczucie, kiedy w biegu chcesz pokremować suche dłonie i nie dość, że masz problem z szybkim otwarciem kremu, nakrętka wyślizguje Ci się z rąk i spada, to jeszcze musisz albo najpierw rozsmarować kosmetyk, albo zamknąć tubkę, uważając aby nie zleciał z dłoni czy nie zabrudził wszystkiego dookoła. A inne opakowania? Krem do rąk w pudełeczku również jest mało praktyczny w torbie, gdzie nie może stać pionowo przez cały czas. Wszelkie dozowniki również odpadają w przedbiegach. Wybierz również krem do rąk, który jest lekki i niewielki, żeby swobodnie mieścił się nawet w małej torebce. Tutaj przychodzą z pomocą producenci, którzy pakują kosmetyk w płaskie tubki.

 

2. Pomadka ochronna

Równie ważna, co krem do rąk. To w końcu rodzaj kremu do ust, który spowoduje natychmiastową ulgę, kiedy Twoje wargi są suche, spierzchnięte i dają Ci wrażenie, jakby zaraz miały popękać. I tutaj wybór jest ogromny, ale nie każda pomadka spisze się w torebce równie dobrze. Nic, co odkręcane nie zda egzaminu na dłuższą metę, chyba że nigdzie nigdy się nie spieszysz i zawsze masz obie ręce wolne. No widzisz.

Również pomadki ochronne, które trzeba nakładać palcem mogą nie być dobrą opcją – pomyśl, że trzymałaś się w autobusie drążka, a potem tą samą ręką przejechałaś sobie po wargach. Wyciskane kosmetyki do ust? Jeśli tylko potrafiłaś opanować idealnie, jakiej dokładnie siły używać, żeby z tubki wyszedł wężyk kosmetyku w odpowiedniej ilości – jesteś w domu. Jeśli nie, musisz przygotować się na przygody. Raz za dużo, raz za mało, a gdy pomadka się kończy jest jak z pastą do zębów – żeby zużyć ją do końca trzeba się naprawdę mocno nagłowić. Dobrym pomysłem są koloryzujące pomadki ochronne, które jednocześnie nawilżają i pielęgnują usta oraz barwią je lekko na dany odcień. Musisz jednak pamiętać wtedy, że malowanie takim kosmetykiem powinno być ostrożne – prawie jak szminką, po to, żeby uniknąć wychodzenia poza kontur warg.

 

3. Korektor

Niezależnie od tego, czy wolisz nude make up, czy nie malować się prawie wcale, to korektor w torebce może Ci się naprawdę przydać. Zastąpi podkład, a nawet puder. Pomoże Ci skorygować Twoją cerę przed ważnym spotkaniem, randką czy imprezą, nawet jeśli jesteś zwolenniczką naturalnego wyglądu. Może Ci się przydać do zamaskowania cieni pod oczami, przebarwień skóry czy zatuszowania wyprysku, który rano jeszcze nie zdobił Twojej twarzy. Korektor to kosmetyk do torebki nie tak potrzebny, jak krem do rąk czy pomadka ochronna, ale za to niezwykle funkcjonalny. Może uratować Cię z wielu niekomfortowych dla Ciebie chwil. Jest niewielki i lekki, więc nawet nie zauważysz jego obecności w torebce.

 

4. Żel antybakteryjny i mokre chusteczki

Przydaje się w każdej podróży – nawet tej krótkiej, z domu do pracy i z powrotem. Warto go mieć przy sobie i na imprezie, i na spacerze. Kosmetyk ten może wydawać Ci się mało atrakcyjny, ale pamiętaj, że higiena i zdrowie są najważniejsze, a dotykanie twarzy brudnymi rękoma też nie działa korzystnie dla Twojej urody. Możesz również nosić ze sobą w torebce mokre chusteczki, które niewiele ważą i są płaskie – możesz odświeżyć się za ich pomocą, a nawet zmyć makijaż.

 

5. Antyperspirant

Podręczny i ukryty w torebce może wybawić Cię z wielu przykrych sytuacji, a dzięki temu, że będziesz miała go zawsze przy sobie nie musisz martwić się o poranny zabieg nakładania go pod pachy. Teraz możesz o tym zapomnieć. Przydatny głównie latem, zimą również może się przydać. Antyperspirant to kosmetyk, który w torebce będzie pełnił rolę strażnika Twojego komfortu. Pamiętaj, żeby wybrać niewielkie opakowanie, najlepiej w sztyfcie, który nie zostawia śladów ani zbyt intensywnego zapachu. Takim antyperspirantem dyskretnie obsłużysz się właściwie gdziekolwiek.