15.11.2016 | Pielęgnacja, Poradniki

Pielęgnacja cery tłustej u mężczyzn

 

Z kłopotliwą, skłonną do zaczerwienienia oraz wyprysków tłustą skórą borykają się nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Pielęgnacja takiej cery wymaga systematyczności oraz stosowania odpowiednich kosmetyków, zmniejszających ryzyko powstania zmian skórnych oraz mało estetycznego świecenia się. Jak właściwie pielęgnować tłustą skórę?

Trudna, daleka od doskonałej cera może niejednego mężczyznę wprowadzać w zakłopotanie oraz poważne kompleksy. Wypryski pojawiające się szczególnie po aktywności fizycznej oraz latem, gdy opalasz ciało, odbierają Ci pewność siebie i przyćmiewają naturalny urok. Aby odpowiednio zadbać o skórę tłustą, nie wystarczy od czasu do czasu stosować krem matujący. Przy takiej pielęgnacji liczy się systematyczność, konsekwencja oraz etapowość w porannej i wieczornej rutynie.

Skrupulatna pielęgnacja twarzy, przeprowadzana przez mężczyzn, jest bardzo podobna do tej, którą na co dzień wykonują kobiety. Dlatego, jeśli Twoja partnerka posiada bogate zaplecze produktów kosmetycznych, z pewnością znajdziesz tam również coś dla siebie.

 

Ale na początek, kilka ważnych informacji:

 

1.    Nie przesuszaj skóry!

Nie wiedzieć czemu, większość mężczyzn, których cera jest tłusta, za wszelka cenę próbują ją wysuszyć, sprawiając jednocześnie, że niejednokrotnie wygląda ona znacznie gorzej niż przed zabiegiem. Dlaczego tak się dzieje?

Gdy odwodnisz skórę, to receptory zaczną dawać sygnał gruczołom łojowym. Te będą pracować szybciej i intensywniej, a  stan zapalny zacznie się nasilać. Wypryski i tłusta cera wrócą z jeszcze większym nasileniem.

Dlatego, zamiast używać mocno wysuszających produktów, zadbaj o delikatne nawilżenie skóry. Nakładaj krem dwa razy dziennie na całą twarz, delikatnie wklepując go w te okolice, które są najbardziej problemowe. Po kilku dniach systematycznego nakładania kremu zauważysz różnicę w jakości swojej skóry.

 

2.    Oczyszczaj rano i wieczorem!

Aby pozbyć się nadmiaru sebum oraz brudu, który zbiera się na twarzy przez cały dzień, zastosuj produkty do oczyszczania twarzy. Możesz umyć twarz delikatnym żelem, a następnie przetrzeć naskórek tonikiem. Podczas takiej pielęgnacji pamiętaj, aby do wytarcia twarzy stosować jednorazowe ręczniki papierowe, na których zbiera się mniej bakterii oraz omijać okolice oczu. Tonik, który dostanie się do oka, może powodować nieprzyjemne pieczenie. Warto także wiedzieć, że przy skórze problemowej nie powinno się stosować toników z zawartością alkoholu – szczególnie bezpośrednio po goleniu.

Uwaga: do mycia skóry tłustej nigdy nie stosuj tradycyjnego mydła. Ma ono w swoim składzie elementy, które będą wykazywały zbyt silne oddziaływanie na wartość pH skóry. Takie produkty wysuszą skórę i mogą powodować zapychanie się porów.

 

3.    Od święta – peeling

Mężczyźni są w przewadze raczej minimalistami kosmetycznymi. Dlatego nie posiadają na wyposażeniu swojej łazienkowej szafki peelingów, a  szkoda. Warto przynajmniej raz w tygodniu zaserwować sobie taki masaż produktem drobnoziarnistym. Usunie on martwy naskórek i poprawi wygląd skóry.

Taki zabieg jest przede wszystkim bardzo przyjemny i co ważne trwa zaledwie kilka minut. To co, może jednak dasz się skusić?

Oczywiście nic tak nie wpłynie na piękny wygląd skóry jak zdrowy styl życia – czyli aktywność fizyczna oraz dieta. Posiłki bogate w witaminy i zrównoważone odżywianie, ruch i odpowiednia ilość snu to czynniki, które pozwolą twojej skórze ponownie nabrać blasku i witalności. Jeśli połączysz zabiegi pielęgnacyjne ze zdrowym stylem życia, z pewnością staniesz się mężczyzną atrakcyjnym i pewnym siebie.