29.12.2016 | Makijaż, Poradniki

Piękne brwi i rzęsy – jak je pielęgnować?

 

Jakie są idealne brwi? Przez lata kanon kobiecego piękna zmieniał się, a razem z nim oprawa oczu. Dziś już mało która pani decyduje się na cienkie, nadmiernie zaokrąglone brwi Grety Garbo. Po modzie na cienkie łuki nadszedł czas na naturalne, nieregulowane brwi, które nosiła Madonna w początkowym okresie swojej kariery. A jakie brwi nosimy dzisiaj? Aktorki Emily Clarke oraz Cindy Crawford udowadniają, że naturalne, grube i delikatnie wyregulowane łuki brwiowe ładnie podkreślają rysy twarzy. Do pięknych brwi w pakiecie warto dorzucić długie rzęsy. Taka oprawa oczu będzie naszym asem w rękawie.

 

Oprawa oczu jest ważna

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak dużą rolę w wyglądzie naszej twarzy odgrywają brwi. Czasami traktujemy je po macoszemu, skupiając się tylko na makijażu oczu i podkreśleniu koloru tęczówki. Problem pojawia się w momencie, kiedy nasze brwi się przerzedzają, a niewłaściwa pielęgnacja sprawia, że zaczynają wypadać. Czasami przyczyn wypadania włosków należy upatrywać w nieodpowiedniej diecie lub problemach zdrowotnych, należy wtedy zgłosić się do lekarza. Rozwiązaniem jest także makijaż permanentny, jednak nawet najlepiej wykonany nie jest w stanie dorównać urodzie naturalnych brwi. Jak zatem dbać o brwi? Skorzystaj z naszych porad.

 

Regulowanie brwi

Idealne brwi dla każdej z nas oznaczają coś innego – ich kształt oraz grubość powinny być dopasowane do owalu naszej twarzy. Jak wykonać idealny łuk? Przede wszystkim musimy wyregulować brwi, tak by nadać im odpowiedni kształt i usunąć włoski. Do stylizacji brwi przyda się pęseta. Regulację najlepiej wykonać po kąpieli, gdy pory skórne są rozszerzone i łatwiej usunąć włoski. Brwi możesz także odtłuścić, przecierając je tonikiem. Podczas regulacji kierujmy się umiarem – radykalna zmiana kształtu brwi nie zawsze przyniesie zamierzony efekt. Nie zmieniajmy kształtu brwi, bo te naturalne zazwyczaj pasują do rysów twarzy. Jeśli nie jesteśmy pewne czy nie usuniemy zbyt dużo włosków, możemy zgłosić się do kosmetyczki. Sprawdzonym sposobem na wzmocnienie brwi jest stosowanie olejku rycynowego, który je zagęści oraz delikatnie przyciemni.

 

Henna brwi

Jeśli borykasz się z problemem zbyt jasnych lub przerzedzonych brwi możesz wykonać ich hennę w domu lub w salonie kosmetycznym. Pamiętaj, by wybrany barwnik nie był zbyt ciemny i pasował do karnacji czy koloru włosów. Kobiety często decydują się na makijaż permanentny brwi. Przed wyborem salonu kosmetycznego warto sprawdzić, jak zabieg jest wykonywany, ponieważ efekty mogą utrzymywać się przez kilka miesięcy.

 

Brwi – czego nie robić?

Przede wszystkim nie rysuj grubych lub ciemnych kresek na brwiach, ponieważ nie wyglądają naturalnie, a zbyt zadarte łuki wyostrzają rysy twarzy, która wygląda karykaturalnie. Jeśli decydujesz się na samodzielną koloryzację brwi, stosuj tylko hennę do tego przeznaczoną, a nie farby do stylizacji włosów. Pamiętaj, że brwi mają uwypuklić Twoje atuty, a nie skupić na sobie całą uwagę.

 

Trzepocące rzęsy

Magnetyzujące spojrzenie kobiet często możemy podziwiać w reklamach tuszów do rzęs. Idealnie rozdzielone kępki, długie i podkręcone pięknie podkreślają tęczówkę, a w przypadku głęboko osadzonych oczu – „otwierają” je. Jednak naturalnie długie i ciemne rzęsy to domena niewielu kobiet. Jakie są sposoby na poreperowanie stanu naszych rzęs lub nie szkodzenie im?

Przede wszystkim nie zasypiaj w pełnym makijażu oczu – rzęsy, które zostały usztywnione tuszem mogą skruszyć się, dotykają poduszki. Poza tym skóra wokół oczu będzie zmęczona. Na rynku znajdziesz bogatą ofertę mascar – wybierz typ, który jest dla Ciebie optymalny. Możesz pogrubić rzęsy, wydłużyć je lub podkręcić. Do tego ostatniego często stosujemy zalotkę. Ważne, by nie używać jej na wytuszowane rzęsy i nie trzymać dłużej niż przez 10 sekund. Podgrzewanie zalotki to także ryzykowny zabieg – narzędzie osłabi cienkie włoski rzęs. Jeśli za wszelką cenę chcesz mieć długie rzęsy, skorzystaj z ofert gabinetów kosmetycznych, które oferują przedłużanie lub wydłużanie rzęs. Jednak najpiękniej wyglądają naturalne rzęsy.