2.11.2016 | Artykuły, Makijaż

Permanentny makijaż brwi – co powinnaś wiedzieć?

 

Coraz popularniejszy ostatnio trend wykonywania trwałego makijażu brwi sprawia, że też chciałabyś porzucić kredkę i pędzelek, i budzić się codziennie z perfekcyjnymi zarysowanymi łukami zdobiącymi Twoje czoło? Zanim zdecydujesz się na zabieg poznaj nieco faktów, które pozwolą Ci uniknąć błędów czy rozczarowań. Wszak permanentny makijaż utrzymuje się aż do 5 lat.

Codzienne operacje przy pomocy pędzelków, żeli, kredek i cieni mogą być uciążliwe, szczególnie jeśli nie należysz do osób, które zawodowo zajmują się makijażem. Czy warto jednak poddać się zabiegowi trwałego poprawienia brwi? Być może znasz szerzące się w sieci memy-zdjęcia kobiet, które po zabiegu nie wyglądają tak, jakby chciały? Zjawisko „odlatujących brwi” wcale nie zachęca, ale i nie zniechęca, jak wynika z rosnącej liczby osób decydujących się na trwały makijaż brwi.

 

Na czym polega permanentny makijaż brwi?

Wykonuje się go w dwojaki sposób – metodą włoskową, która jest stosowana najczęściej, oraz metodą piórkową, zyskującą coraz większą popularność. Oba sposoby łączy to, że zabieg pigmentacji polega na nanoszeniu barwnika za pomocą sterylnych igieł. Proces trwa do 60 minut i jest bolesny, natomiast poziom jego odczuwania zależy od subiektywnych doznań. Zabieg powinna wykonywać wykwalifikowana osoba – lingerystka. Pomimo tego, że nie jest skomplikowany, powinien być starannie przemyślany i przeprowadzony z największą dokładnością po ustaleniu wszelkich szczegółów z osobą, która ma się jemu poddać.

 

Czego możesz oczekiwać po zabiegu permanentnego makijażu brwi?

Efekty, które widać tuż po „tatuażu brwi” mogą być mało satysfakcjonujące. Łuk brwiowy jest opuchnięty, niekiedy pojawiają się strupki, a rysunek jest bardzo wyraźny. Nie możesz przez kolejny tydzień myć twarzy mydłem i wystawiać jej na słońce czy inne promieniowanie, dlatego lepiej jest wykonywać zabieg zimą. Po tygodniu kolor brwi powinien stracić na intensywności, przez co będą one wyglądały bardziej naturalnie. Naskórek powoli złuszcza się i wymienia, ale makijaż permanentny może utrzymać się nawet do 5 lat, więc powinnaś być gotowa na to, że nie będziesz miała już większego wpływu na wygląd swoich brwi.

 

Brwi trwale umalowane – dla kogo?

Decydując się na zabieg permanentnego makijażu powinnaś być absolutnie pewna, że jesteś gotowa tak mocno ingerować w swój wygląd. Postaraj się znaleźć specjalistę z dużym doświadczeniem. Wybierz najlepszą metodę dla siebie – włoskową, jeśli masz nieregularne brwi, są zbyt cienkie i słabe czy za jasne. Metoda piórkowa sprawdzi się u osób, które chciałyby zrobić jedynie korektę – na przykład, żeby brwi były gęstsze czy pełniejsze. Jeśli masz jasne włosy, skórę i oczy skonsultuj się ze specjalistą, ponieważ zbyt ciemne łuki wyglądają niekiedy bardzo nienaturalnie. Jeśli jesteś bardzo niezadowolona ze stanu swoich łuków, a codzienne poprawianie ich jest męczące lub wręcz niemożliwe, taki zabieg może być rozwiązaniem. Osoby, które często zmieniają kolor włosów też powinny rozważyć sensowność trwałego kolorowania swoich brwi.

 

Permanentny makijaż brwi – alternatywy

Rynek oferuje bogatą ofertę kosmetyków, które mogą poprawić wygląd Twoich włosków i kształt łuków bez nadmiernej ingerencji i problemu z przywróceniem im oryginalnego wyglądu. Możesz chodzić do kosmetyczki na zmywalne zabiegi henną, a także nauczyć się, jak samodzielnie je pielęgnować, wyrównywać i malować. Z pewnością żadne eksperymentowanie za pomocą kredki, żelu, pudru, pasty, maskary czy cienia nie wywoła efektu „odlatujących brwi”. Często również zmienia się cały zarys łuków poprzez wyrwanie włosków i nadanie im nowego kształtu poprzez ich narysowanie. Można wykonać taką operację bez konieczności wykonywania trwałego makijażu. Jak z każdą ingerencją należy jednak robić to ostrożnie i często bywa, że najlepiej jest zostawić to, co dała Ci natura. Jeśli nie wiesz, czy zdecydować się na zabieg permanentny, który może kosztować nawet 1500 zł, udaj się najpierw do kosmetyczki i naucz się sama regulować oraz poprawiać swoje brwi za pomocą tańszych kosmetyków i produktów.