17.02.2018 | Artykuły

Dziwak czy wizjoner? Odkryj sekret Paco Rabanne

Hiszpan z krwi i kości. Miał być architektem, jednak swoją pasję odnalazł w szyciu strojów, niekonwencjonalnych strojów. Karierę zaczynał od projektowania akcesoriów dla Diora i Givenchy. O kim mowa? Poznaj ekscentrycznego Paco Rabanne i jego perfumy!

Eleganckie perfumy od Paco Rabanne

tagomago-1milion_baner_983x200_v4b

Paco Rabanne i sukienki z winyli

Z pewnością doskonale znasz nazwisko Paco Rabanne – jednego z najsławniejszych projektantów mody XX wieku. Ale czy wiesz, skąd wziął się jego geniusz? Niedoszły architekt już w latach 60. szokował świat swoimi nietuzinkowymi pomysłami. Sławę przyniosła mu kolekcja 12 sukienek nie nadających się do noszenia, które uszył z materiałów codziennego użytku.

Pomimo wątpliwej wygody ubrań wykonanych z płyt winylowych i kawałków szkła, jego projekty szybko zaskarbiły sobie sympatię takich sław jak Elizabeth Taylor, Audrey Hepburn czy Brigitte Bardot. Jego kreacja, którą w 1968 roku miała na sobie Jane Fonda w filmie Barbarella budzi zachwyt po dziś dzień.

Paco Rabanne – Nostradamus świata mody

Projektant poza ekstrawaganckim podejściem do mody, wsławił się także kontrowersjami wokół swojej osoby. Otwarcie twierdził, że doskonale pamięta swoje poprzednie wcielenia (a miał być między innymi zabójcą egipskiego faraona czy osiemnastowieczną prostytutką) i przepowiedział upadek rosyjskiej stacji orbitalnej w 1999 roku na Paryż. Jak wiemy, przepowiednia ta nie do końca się spełniła, lecz z pewnością przyniosła domowi mody Rabanne znaczący rozgłos. Nic więc dziwnego, że sławę zyskały także perfumy, które sam tworzył.

Perfumy Paco Rabanne dla niej i dla niego

Paco Rabanne promocja

Olympea – niepokorna i nieprzewidywalna

Słodka niczym wanilia, a jednocześnie cierpka i słona. Świeża i energiczna, a zarazem ciepła i mdląca. Tak jak kobieta, ta propozycja perfum damskich ma wiele twarzy. Odkrywa je po kolei i niespodziewanie, nie pozostawiając miejsca na nudę. To orientalno-kwiatowa kompozycja z wyraźna nutą soli.


Czy wiesz, że…

Misją marki od początku jest niekonwencjonalne podejście do mody i wzbudzanie kontrowersji. Jak mówi sam projektant: Paco Rabanne musi pozostać taka, jaka zawsze była: bezczelna.


Lady Million – ekstrawagancja w luksusowym wydaniu

Kolekcja perfum Lady Million oraz One Million powstała z myślą o ludziach ceniących sobie luksus i perfekcję w najmniejszym detalu. To wybór dla tych, dla których osiągnięcie sukcesu jest zjawiskiem tak oczywistym, jak wschód słońca, którym pachną te perfumy.

Twórcy perfum oferują do wyboru wersję męską – drzewno-przyprawową oraz lżejszą, bardziej kwiatowo-owocową opcję dla kobiet – Lady Million. Perfumy zamknięte są we flakonikach o kształtach kojarzących się z bogactwem. Sztabka złota dla niego i lśniący diament dla niej sprawią, że każdy poczuje się luksusowo.

Invictus – męskie perfumy dla niezwyciężonych

Invictus to zapach z 2013, który jest dokładnie taki, jak jego nazwa – niezwyciężony. Dominuje w nim morska świeżość i cytrusowa energia. Perfumy męskie zamknięte w buteleczce o kształcie pucharu, budzą nieodparte skojarzenia z siłą, pewnością siebie i dążeniem do celu.


Pierwsza zasada Paco Rabanne

Tworząc kolekcje dla kobiet projektant zawsze brał pod uwagę mądrość przekazaną mu od matki: W modzie możesz pozwolić sobie na całkowite wyzwolenie, z wyjątkiem jednego – nigdy nie podważaj kobiecego piękna.


Pierwsze perfumy Paco Rabanne powstały w 1969 roku i od razu zaskarbiły sobie rzesze fanów. A czy Ty do nich dołączysz?