13.10.2016 | Artykuły, Baza wiedzy, Perfumy

Perfumy od największych gwiazd – przegląd. Część II

 

Podczas gdy Ty nie zdążysz jeszcze opróżnić swojego flakonu perfum, na świecie pojawi się już kilka nowych propozycji zapachowych. Gwiazdy od lat tworzą swoje markowe pachnidła, widząc w tym nie tylko potencjał sprzedażowy, ale i dodatkowe zajęcie, które pozwala im się wyrazić i spełnić. Nic więc dziwnego, że „celebryckich” perfum jest sporo. Które z nich cieszą się jednak niegasnącą popularnością?
Wielkie gwiazdy kina czy estrady imponują swoimi sukcesami, urodą i talentami, dlatego też możesz marzyć, żeby pachnieć, jak Twój idol. Często sami celebryci biorą czynny udział w tworzeniu unikalnego zapachu, który mógłby się kojarzyć tylko z nimi i którym sami chcieliby się owiewać. Jak więc pachnie David Beckham, Christina Aguilera, Madonna, Rihanna?


Gwiazdy, które podążają śladami Elizabeth Taylor

Niekwestionowaną królową perfum jest modelka Naomi Campbell – wszyscy znają ten słodki, ciepły i kobiecy zapach sygnowany jej nazwiskiem. Powodzenie perfum Naomi Campbell wywołało cały wysyp celebryckich zapachów. Celine Dion, Britney Spears czy Halle Berry pozazdrościły swojej koleżance sukcesu i szybko zorientowały się, że ich własny zapach może skutecznie podtrzymywać ich sławę.
Niektórzy twierdzą, że perfumy gwiazd są tworzone bez serca, a jedynie po to, żeby dać Ci gadżet, który musisz mieć. Faktem jest, że przemysł perfum celebryckich wart jest miliardy dolarów, jednak niektóre piosenkarki czy modelki same dobierają nuty i nie chcą wypuścić perfum, dopóki zapach nie będzie na 100% odpowiedni. Siłą rzeczy – jak tylko na półkach sklepowych pojawiają się zapachy podpisane takimi nazwiskami, jak Beckham, Madonna czy Rihanna zaraz z nich znikają. Są tak popularne, jak ich twórcy. Czy nigdy nie marzyłaś, żeby przejść się po czerwonym dywanie?


Które perfumy celebryckie są najpopularniejsze?


W wielu rankingach wygrywają perfumy Madonny – Truth or Dare. Opisuje się je jako dojrzały, kobiecy zapach, są intensywne, długo się utrzymują i mają kwiatowo-waniliowy zapach. Flakon i logo perfum Madonny jest elegancki i minimalistyczny zarazem – z pewnością jest to butelka i zapach, które docierają do współczesnej kobiety, nie przekreślając jej klasy.
David Beckham ma na koncie już wiele perfum – wraz ze swoją żoną Victorią stanowią solidną markę zapachów. Jednak jeden z flakonów jest szczególnie doceniany – to kobiecy zapach Intimately. Urzeka pudrową czystością i przemyślaną kompozycją białych kwiatów. Z tymi perfumami Beckham możesz poczuć się elegancka.
Britney Spears, która zdaje się mieć swoje lata świetności dawno za sobą, zdążyła stworzyć pokaźną kolekcję perfum i wiele z nich było popularnych, a może nawet Ty miałaś któryś flakon na swojej półce? Courius oraz Fantasy i Midnight Fantasy wciąż nie spadają w rankingach. Britney Spears współpracowała z utalentowanymi nosami, którzy pomagali również Beyonce stworzyć jej hit perfumowy – Heat, nic więc dziwnego, że te zapachy mogą się naprawdę podobać wielu osobom.
Nieco młodsza od Madonny Rihanna też ma już na koncie parę flakonów. Szczególną miłością darzy się jej perfumy Rebelle i Reb’l. Piosenkarka stara się przemycić do zapachu nieco karaibskiego powiewu, dlatego jej zapachy mogą spodobać Ci się ze względu na ich słodką egzotykę. Perfumy Rihanny są jednocześnie drapieżne, dziewczęce i powabne – jak sama ona na swoich teledyskach.
Kolejna już piosenkarka w rankingu udowadnia, że perfumy celebryckie sprzedają się… śpiewająco. Christina Aguilera to gwiazda, o której wcale nie jest ostatnio głośno, ale z pewnością minęłaś na ulicy kogoś, kto pachniał jedną z jej propozycji. Ta kobieta o mocarnym głosie zdążyła już stworzyć pokaźną kolekcję zapachów sygnowanym swoim nazwiskiem. Podobno obok Woman Christiny Aguilery nie da się przejść obojętnie. Również nazwane po prostu „Christina Aguilera” perfumy są popularne – jednocześnie owocowo świeże, kwieciste i słodkie, podbijają serca młodych kobiet od lat. Jej perfumy w 2008 roku dostały nagrodę UK Fifi Awards w kategorii „najbardziej lubiane perfumy gwiazd”.
Celine Dion to kolejna piosenkarka i jednocześnie jedna z największych marek perfum celebryckich na świecie. Jej perfumy Celine Dion z 2003 roku cieszyły się podobną popularnością co produkt Naomi Campbell. Gwiazda osobiście jest fanką takich zapachów, jak Chanel No. 5 i Annick Goutal Eau D’Hadrien, więc na tej podstawie możesz odgadnąć jej gust i zdecydować, czy w ogóle nadstawiać nos nad jej flakonami. Celine Dion stworzyła do 2011 roku aż 15 różnych zapachów perfum i dlatego stanowi jedną z największych marek gwiazd.