12.10.2016 | Artykuły, Baza wiedzy, Perfumy

Perfumy najsłynniejszych gwiazd – przegląd. Część I

 

Jak pachną perfumy sygnowane przez Beyonce, Justina Biebera czy Naomi Campbell? Czy są równie popularne jak te zaprojektowane przez największej sławy projektantów mody? Kto rozpoczął modę na gwiazdorskie marki perfumeryjne? Czy któraś gwiazda sama tworzyła kompozycję?

 

Antonio Banderas Spirit For MenMoże być dla Ciebie zaskoczeniem fakt, że największą kolekcją perfum sygnowanych swoim nazwiskiem może poszczycić się mężczyzna. Jest nim Antonio Banderas. Do tej pory zdołał stworzyć aż 34 różne flakoniki pachnidła swojej marki! Wśród nich znajdziesz nie tylko perfumy męskie, ale i damskie.

Jednak to nie Antonio Banderas jest niekwestionowaną gwiazdą gwiazdorskich zapachów.

 

Trend celebryckich perfum

Powstanie tylu różnych zapachów pochodzących z czerwonego dywanu zawdzięczamy Elizabeth Taylor. To ona w 1988 roku rozpoczęła lawinę. Wraz z firmą Elizabeth Arden stworzyła wtedy swój pierwszy zapach – Passion.

 


 

„Dla kobiety perfumy to coś więcej niż tylko dodatek. To część jej aury. Skrapiam się perfumami nawet wtedy, gdy jestem sama w domu.”

Elizabeth Taylor


 

elizabeth-taylor-passion

Słynna aktorka brała czynny udział na każdym etapie tworzenia perfum i była pierwszym przykładem kolaboracji gwiazdy z koncernem kosmetycznym. Passion zyskały wielki sukces i wykreowały jedną z największych celebryckich marek perfumowych na świecie, pociągając za sobą rzeszę innych gwiazd i firm chętnych do współpracy.
20 lat później

 

 


 

Ciekawostka

Tylko w 2010 roku 10 najlepiej sprzedających się perfum sygnowanych nazwiskami gwiazd przyniosło USA aż 215 milionów dolarów.

Dane wg magazynu „Forbes”

 


 

Bez wątpienia, rynek perfumowy ma się zdecydowanie lepiej od kiedy Elizabeth Taylor pokazała, że warto angażować gwiazdy w tworzenie nowych kompozycji. Czy jednak możesz mieć jakąkolwiek pewność, że kupując perfumy Kim Kardashian będziesz pachnieć właśnie tak, jak ona? Na pewno „celebrity fragrances” są wytwarzane przez profesjonalistów, a często również przez tych najbardziej znanych, dlatego nie musisz się bać, że są gorszej jakości. Zazwyczaj też każda gwiazda, która sygnuje swoim nazwiskiem flakonik danych perfum sprawdza ich zapach lub ma realny wpływ na ich kompozycję. Nie wszystkim celebrytom jest wszystko jedno.

 

Do największych ówczesnych marek perfum „tworzonych” przez gwiazdy należą: Jennifer Lopez, Victoria & David Beckham, Gabriela Sabatini, Paris Hilton, Naomi Campbell czy Celine Dion. Mogą się poszczycić kolekcją kilkunastu różnych zapachów. Jakie poszczególne flakoniki gwiazdorskich perfum są najbardziej popularne?

 

Od Elizabeth Taylor do Kim Kardashian

 

Dzisiaj na drogeryjnych półkach możesz znaleźć już nawet kilka różnych perfum młodziutkiego Justina Biebera. Może zdziwić fakt, że nie znajdziesz wśród nich propozycji dla mężczyzny – wszystkie są zapachami damskimi. Jeśli jesteś fanką piosenkarza lub po prostu młodą i energiczną dziewczyną to jest duża szansa, że jedna z propozycji słynnego Justina Biebera może Ci się spodobać.

 

Kolejnym perfumowym przebojem jest „Heat” sygnowany przez Beyonce.


 

„Wszystko, od projektu flakonu, do nazwy i pomysłu na reklamę – to ja. Kiedy się czegoś podejmuję, wykonuję to w 100%!” Beyonce Knowles

 


Beyonce Heat

 

Stworzone przez piosenkarkę w 2010 r. pierwsze perfumy są kwintesencją jej ognistego temperamentu. W tym przypadku możesz mieć pewność, że „HeatBeyonce zbliża Cię do jej świata. Ten zapach oparty na nutach wanilii, czerwonej orchidei, karaibskiej magnolii, neroli i brzoskwini ma na świecie miliony fanek i zbiera bardzo przychylne opinie. Można przypuszczać, że jego zwolenniczki sięgają po niego nie tylko z powodu nazwiska Beyonce.

Kim Kardashian, o której wciąż jest głośno, również stworzyła swoje perfumy. Zdążyła wydać na świat już siedem flakonów z luksusowymi pachnidłami, które zapewne przeniosą Cię wprost do świata blichtru Hollywood. Nawet jeśli uważasz Kim Kardashian za królową kiczu i kobietę, która za wszelką cenę chce być sławna i bogata, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że jej perfumy „Gold” mogą Ci się spodobać. Zbierają bardzo dobre opinie. Podobno celebrytce udało się tutaj osiągnąć zaskakujący efekt – perfumy Kim Kardashian Gold są zarówno rześkie, jak i szlachetne i eleganckie.