14.02.2018 | Artykuły, Baza wiedzy, Perfumy

Poznaj 5 aromaterapeutycznych zapachów JoAnne Bassett

Powiedzieć o wyrobach JoAnne Bassett jedynie, że są to perfumy naturalne, to powiedzieć o wiele za mało. Wszystko zaczęło się od światowej stolicy perfum – francuskiego Grasse, które kobieta odwiedziła w 1990 roku. Jak sama mówi, było to doznanie magiczne. JoAnne Bassett poczuła wtedy chemię. Alchemię.

Perfumy niszowe JoAnne Bassett

Naturalne perfumy, czyli jakie?

Co to znaczy, że jedne perfumy będą naturalne, a inne nie? Niestety większość flakonów, po które sięgasz czy które znasz, zawiera mieszankę składników, która nie może być uznana za naturalną w 100%. Pachnidła, mogące cieszyć się mianem „prawdziwych” (takich, które powstają zgodnie z organicznymi metodami produkcji), nie będą zawierać:

 • syntetycznego alkoholu,
 • chemicznych aromatów,
 • konserwantów,
 • izolatów pozyskiwanych biotechnologicznie,
 • olejów mineralnych,
 • wosków,
 • środków skażających,
 • składników modyfikowanych genetycznie,
 • glikolu propylenowego i dwupropylenowego.

Co znajduje się zatem w perfumach naturalnych? Przede wszystkim są oparte na olejkach eterycznych. To z tego składnika bazowego wyszła pasja JoAnne Bassett i na przykładzie jej wyrobów, masz okazję poznać prawdziwą, alchemiczną sztukę powstawania aromaterapeutycznych zapachów.


Jak pozyskuje się olejki eteryczne?

Te ekstrakty roślinne, które przybierają postać ciekłych, lotnych substancji zapachowych występują w większości roślin – szczególnie tych oleistych. Aby móc wykorzystywać je na skalę przemysłową chociażby w perfumiarstwie i medycynie, rośliny poddawane są najczęściej destylacji poprzez parę wodną.


Perfumy naturalne tworzone z… powołania

JoAnne Basset to certyfikowana aromaterapeutka, która połączyła wiedzę o leczniczych właściwościach roślin z pasją do tworzenia naturalnych perfum. Ale to nie wszystko. Ta utalentowana kobieta o daleko sięgających korzeniach królewskich (pochodziła z szacownej linii rodziny francuskiego władcy Karola Wielkiego), określa siebie mianem Royal Alchemic, co oznacza w wolnym tłumaczeniu królewskiego alchemika. JoAnne Bassett wierzy, że jej perfumy mogą mieć uzdrawiającą moc.

Kiedy w 1990 odwiedziła Grasse i zobaczyła perfumiarzy w pracy, czuła się jakby już nie raz to wszystko widziała – laboratorium, flakony i tę magię, która kryje się za tworzeniem wonnych pachnideł. Poczuła nie tylko oszałamiające zapachy, ale również nieprzemożne wrażenie, że tworzenie perfum to jej przeznaczenie. I że za ich pomocą będzie mogła pomagać ludziom.

Tajemnica JoAnne Bassett – perfumy naturalne naznaczone intencją

Być może wydawałoby się, że na pierwszy plan w perfumach naturalnych, twórczyni wysunie ich skład, jednak JoAnne Basset głównie podkreśla ich aromaterapeutyczną moc. Niemniej jednak próżno doszukiwać się tu substancji sztucznych czy szkodliwych. W perfumach naturalnych głównie znajdują się:

 • naturalne olejki eteryczne,
 • organiczny alkohol wydestylowany z winogron,
 • absoluty,
 • woda,
 • roślinne ekstrakty.

Od razu widać, że JoAnne Bassett jest wyróżniającą się twórczynią na rynku perfumeryjnym. Oprócz pieczołowicie dobranych składników, zwraca również uwagę na to, skąd pochodzą, korzystając często z ofert lokalnych dostawców. Stara się także produkować swoje naturalne perfumy w całkowitej zgodzie z prawami zwierząt czy poszanowaniem dla środowiska. To jednak nie wszystko.

Alchemia JoAnne Bassett polega jeszcze na jej aromaterapeutycznych zdolnościach. Autorka tych luksusowych, niszowych perfum, najchętniej tworzy zapachy starannie spersonalizowane – takie, które pomogą ich odbiorcom w uporaniu się z ich zmorami.

Naturalne perfumy JoAnne Bassett mają potwierdzone przez wiele klientów działanie terapeutyczne. Pomagają w odzyskaniu pewności siebie, odnalezieniu szczęścia czy poczuciu codziennej równowagi.

Zobaczmy!

5 naturalnych perfum JoAnne Basset, które Cię wyleczą!

1. Marie Antoinette

Rozluźniająca siła afrodyzjaków! Te naturalne perfumy są w stanie wyleczyć Twoją oziębłość, zredukować niepewność siebie i maksymalnie złagodzić nerwy. To zasługa wybitnej kompozycji JoAnne Bassett, w której znajdziesz np. magnolię champakę, nazywaną drzewem radości, lawendę i ylang-ylang. Żywiczne labdanum, obecne zaś w podstawie perfum, ma działanie podnoszące nastrój. Poczujesz się, jak królowa!

2. Madame Pompadour

Głęboki relaks i rozbudzenie zdolności intelektualnych. Za pomocą tych perfum naturalnych zdołasz odzyskać tzw. dobrą energię. Drzewo sandałowe sprzyja skupieniu się, a także pomaga w walce z depresją. Również relaksująco działa werbena, a wanilia dodatkowo łagodzi zszargane nerwy i działa kojąco na zmysły. Perfumy są idealne również dla pań, które chcą wzmocnić swoją kobiecość.

3. Magie D’Or

Stymulujące wyobraźnię perfumy naturalne! Paczula o silnych właściwościach aromaterapeutycznych komponuje się z cynamonem i różowym pieprzem, dodając energii i pozytywnie nastawiając do świata. Ylang-ylang, neroli i cytrusy pomogą Ci również poczuć się pewnie i atrakcyjnie. To perfumy naturalne, które zdolne są obudzić Twoją intuicję i poprowadzić Cię przez trudny okres zmian czy konieczności podejmowania ciągłych decyzji.

4. Napoleon

Odzyskaj stabilizację, pewność siebie i zdolność do szybkiego działania! JoAnne Bassett zapewnia, że te perfumy naturalne są w stanie popchnąć Cię na wyżyny umiejętności przywódczych i zamienią w prawdziwego leadera. Uspokajająca siła rozmarynu i odstresowujący wetiwer, poprawiające nastrój cedry czy stymulujący goździk rzeczywiście mogą wpłynąć na Ciebie bardzo pozytywnie. Co ważne – jak większość wyrobów JoAnne Bassett to perfumy unisex, dlatego Napoleonem może być dziś również kobieta!

5. Versailles

Stań się mocna, jak podwaliny Wersalu! To kolejna propozycja naturalnych perfum odpowiednich dla osób, które chcą w każdej chwili czuć się pewnie. W tym jednak wypadku działają prawdziwe siły aromaterapeutyczne naturalnych olejków estetycznych. Swoje zdolności przywódcze, charyzmę i pozytywną energię osiągniesz za pomocą ylang-ylang, paczuli i benzoesu. To woń sukcesu.


Czy wiesz, że…

Wszystkie naturalne olejki eteryczne mają silne właściwości antybakteryjne i przeciwwirusowe. Większość z nich doskonale odpędza nie tylko niepogodę ducha, ale również rozmaite dolegliwości fizyczne, w tym: bóle reumatyczne, migreny czy infekcje dróg oddechowych. To dzięki nim perfumy naturalne JoAnne Basset mają tak magiczne właściwości i oddziaływanie na nasz organizmy.


Sprawdź jej propozycje!