2.08.2017 | Artykuły, Baza wiedzy, Bez kategorii, Pielęgnacja, Poradniki

Oleje do włosów – naturalny sposób na zdrowe kosmyki cz. II

Z pierwszej części naszego artykułu dowiedziałaś dlaczego warto stosować olej kokosowy na włosy i co dobrego dla Twoich kosmyków może zrobić olej arganowy. Zapraszamy na 2 część wpisu. Zgłębiamy sekrety oleju migdałowego, testujemy olej lniany i sprawdzamy, jakie efekty daje absolutny hit – olej babassu. Przygotowana na porcję wiedzy?

Jakie oleje do włosów stosować

Olej migdałowy

Dietetycy polecają migdały jako doskonałą i zdrową przekąskę, a my mówimy jasno – stosuj olej migdałowy! Dlaczego? Olejek z tłoczonych na zimno migdałów to bogate źródło witamin A, E, D i B i kopalnia dobroczynnych właściwości. Przykład? Młode mamy wykorzystują go, by walczyć z rozstępami. Jest ratunkiem na suchą skórę po opalaniu. Doskonałe właściwości nawilżające olejku migdałowego sprawiają, że stosuje się go podczas masażu ciała. Substancja jest także cenionym preparatem przeciwzmarszczkowym i wygładzającym.


Domowa maseczka przeciwzmarszczkowa z bananem i olejkiem migdałowym

Składniki: pół banana, olej migdałowy, otręby migdałowe.

  1. Banana rozgnieć i wymieszaj z olejkiem i otrębami migdałowymi tak, by powstała masa o dość gęstej konsystencji.
  2. Dość grubą warstwę maseczki nałóż na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolicę oczu.
  3. Po 20 minutach zmyj maseczkę letnią wodą.

Olej migdałowy na włosy

Olej migdałowy zawiera w sobie bardzo wysokie stężenie kwasu oleinowego, który zmiękcza naskórek, a także… zapobiega łysieniu. Jeśli wybierasz się na basen, koniecznie nawilżaj olejkiem włosy – ochroni je przed działaniem chloru w basenie i gorącym powietrzem suszarki.

Wybierz olej migdałowy, jeśli:

  • masz wysuszone, łamliwe i zniszczone włosy,
  • masz problem z łupieżem,
  • chcesz ochronić włosy przed słońcem i wiatrem,
  • twoim włosom brakuje blasku.

Czy wiesz, że…

Olej migdałowy jest dostępny w wersji słodkiej i gorzkiej. Słodki olejek migdałowy znajdziesz w produktach kosmetycznych, gorzki natomiast nie jest używany ze względu na zawartość toksycznego związku – glikozydu cyjanogennego. Trujący związek można usunąć w procesie rektyfikacji.


Olej lniany na włosy

Olej lniany zawdzięczamy tłoczonym na zimno nasionom lnu. Dlaczego naturalny olejek tak genialnie działa na włosy? To zasługa przede wszystkim wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych – stanowią aż 90%! Produkt zawiera kwasy Omega-3 i Omega-6 w idealnych proporcjach, a te doskonale odżywiają cebulki włosów. Olejek doskonale zadba o nawilżenie, a także ochronę Twojej skóry czy włosów przed czynnikami zewnętrznymi i wolnymi rodnikami. Zaskoczona? Poczekaj na więcej!

Właściwości oleju lnianego

Olejek lniany jest bogaty w białko i cynk, które działają odbudowująco. Stąd już tylko krok do regeneracji zniszczonych kosmyków i zabezpieczania końcówek włosów przed rozdwajaniem. Mamy także coś dla posiadaczek krótkich włosów, które marzą by w magiczny sposób je zapuścić! Może olejek z lnu nie jest magiczny, ale… stymuluje cebulki włosów, co przyśpiesza ich wzrost. Zapuszczane włosów nie będzie trwało wieczność 🙂

Wybierz olej lniany, jeśli:

  • chcesz przyśpieszyć porost włosów,
  • przesuszone końcówki to Twój problem,
  • Twoje włosy mają tendencję do puszenia się.

Uwaga!

Jeśli zdecydujesz się na kupno oleju lnianego, przechowuj go w lodówce! Niewłaściwe magazynowanie może zmienić jego właściwości.


Olej babassu

Olej babassu to składnik rodem z serca Amazonii – pozyskuje się go z orzechów drzewa palmowego atalia. Babassu to przede wszystkim bogata kompozycja kwasów nasyconych i nienasyconych, które działają jak filtr ochronny – możesz więc używać go jako olejek do opalania. Substancja bardzo łatwo się wchłania i – tak jak w przypadku oleju kokosowego – nie pozostawia nieprzyjemnego uczucia lepkości. Zawartość kwasu oleinowego i linolowego to doskonały powód, by wypróbować olejek na własnej skórze. Zmiękcza naskórek i przywraca mu naturalną elastyczność. Jest naturalnym emolientem i ma właściwości ujędrniające.

Naturalne oleje do włosów

Jak olejek babassu wpływa na włosy? Zapobiega utracie wody, a włosy i skóra głowy są odpowiednio nawilżone. Można go potraktować jako naturalny filtr UV – ochroni włosy przed słońcem. Produkt jest znany także swoich właściwości wygładzających – tworzy na włosach naturalny filtr, który zabezpiecza je przed łamaniem i szorstkością.


Czy wiesz, że…

Oleju babassu, podobnie jak olej kokosowy, przypomina bardziej masło niż olej. Dopiero w temperaturze ok. 30 stopni zwarta konsystencja staje się płynna.


Wybierz olejek babassu, jeśli:

  • masz problemy z rozczesaniem włosów,
  • Twoje włosy potrzebują nawilżenia,
  • męczy Cię łupież.

Oleje do włosów to całkowicie naturalne kosmetyki do zadań specjalnych o szerokim wachlarzu najróżniejszych zastosowań. Zdecydowanie warto postawić na produkty zawierające oleje – ich dobroczynne działanie to skoncentrowana moc natury w najczystszej postaci! Jeśli zastanawiasz się, jakie oleje do włosów wysokoporowatych wybrać, sięgnij tutaj.