Marzysz o lśniących, pięknych włosach? Cenisz sobie naturalne i domowe sposoby na piękne włosy? Jeśli odpowiedziałaś twierdząco na nasze pytania, oleje do włosów to coś, co z pewnością Cię zainteresuje – my jesteśmy zachwyceni efektem ich działania. Sprawdzamy, jaki wpływ na włosy mają olej kokosowy i arganowy. Łap naszą ściągę!
Dlaczego warto stosować oleje do włosów?
Nie bez powodu stosowanie naturalnych olejów do celów kosmetycznych stało się tak popularne. Oleje do włosów:
- są źródłem wielu składników odżywczych, które dopieszczają skórę oraz włosy,
- są bogate w kompleks witamin A, E, C i B, które wzmacniają włosy i uodparniają na działanie czynników zewnętrznych,
- zawierają proteiny oraz nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe o właściwościach odżywczych i wygładzających,
- posiadają mikroelementy o dobroczynnym działaniu dla włosów i skóry.
Oleje – nie tylko do włosów!
Właśnie tak – naturalne oleje nie tylko dopieszczą Twoje włosy, lecz również posłużą Ci do kompleksowej pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Możesz je znaleźć w: kremach, peelingach, koncentratach, maseczkach i nie tylko. Jakie naturalne oleje są najczęściej stosowane w kosmetykach?
- olej kokosowy,
- olej arganowy,
- olej lniany,
- olej migdałowy,
- olej babassu.
Zobacz, jakimi właściwościami cechują się olej kokosowy i arganowy, i sprawdź do czego możesz je wykorzystać. Opis pozostałych olejów znajdziesz w II części artykułu.
Olej kokosowy na włosy – po prostu mistrz!
Możesz na nim usmażyć racuchy albo…poprawić nim kondycję swoich włosów. Zaskoczona? Olej kokosowy to prawdziwy hit ostatnich lat. Na czym polega jego fenomen?
Pozyskiwany z miąższu orzechów kokosowych olej zawiera kwasy tłuszczowe i witaminy A, C i z grupy B, które doskonale wnikają w strukturę włosów, wzmacniają je i zapobiegają ich wypadaniu. Jakby tego było mało, olej kokosowy posiada takie mikroelementy, jak potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo i cynk – dzięki nim włosy są bardziej odżywione.
Wybierając produkt, zwróć uwagę na olej tłoczony na zimno, czyli olej kokosowy nierafinowany – ma więcej wartości odżywczych. Możesz go wykorzystać do zabiegów pielęgnacyjnych. Warto spróbować olejowania włosów. Ten zabieg to sekret gęstych i błyszczących włosów Hindusek. Jak go wykonać? O olejowaniu włosów krok po kroku przeczytasz w naszym artykule.
Czy wiesz, że…
Olej kokosowy poprawia także skręt pasm, dlatego jest idealny dla posiadaczek kręconych włosów, które marzą o jeszcze bardziej poskręcanych kosmykach 🙂
Wybierz olej kokosowy, jeśli:
- masz suche i szorstkie włosy,
- masz problem z rozdwojonymi końcówkami,
- męczy Cię łupież,
- masz suchą skórę głowy,
- pragniesz podkreślić skręt swoich loków.
Olej kokosowy na twarz
Niegdyś uważano, że olej kokosowy jest szkodliwy – wszystko przez wysoką zawartość tłuszczu – 98%. Dziś wiemy, że naturalnie tłusty olej jest jak idealny krem na noc – nawilża, ładnie pachnie i co najważniejsze – nie zatyka porów. Wzbogacony w kwas laurynowy świetnie radzi sobie z bakteriami i jest polecany przez znawców tematu nie tylko do walki z trądzikiem, ale i zmarszczkami. Australijska modelka Miranda Kerr używa go codziennie!
Zamiast stosować olej spożywczy, wybierz nawilżający krem z jego dodatkiem. Nasza propozycja to: My Wonder Balm I’m Coco Nuts od polskiej marki kosmetycznej Miya Cosmetics. Założycielki marki – dwie przyjaciółki wiedzą, jak szybko i kompleksowo zadbać o skórę, by zawsze być gotową do wyjścia.
Czy wiesz, że…
Olej kokosowy wybiela zęby – w tym celu używano go już w starożytności. Zabieg ten, zwany w dzisiejszych czasach oil pulling, polega na codziennym płukaniu jamy ustnej olejem kokosowym. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość – na pierwsze rezultaty tej metody musisz poczekać nawet kilka miesięcy.
Sprawdź, co jeszcze można zrobić z olejem koksowym:
Szlachetny olejek arganowy – zastosowanie
Złocisty kolor i ciężka konsystencja – to charakteryzuje najdroższy olej świata, czyli olejek arganowy. Płynne złoto, jak o nim mówią, jest tłoczone na zimno z orzechów drzewa arganowego, które rośnie jedynie w południowo-zachodniej części Maroka. Jak działa na skórę olej arganowy?
Nie bez przyczyny Arganię żelazną nazywa się drzewem życia. Olejek jest bogaty w przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6, które wzmacniają i uszczelniają barierę ochronną skóry. Dlatego ten składnik znajdziemy w kremach i balsamach pielęgnacyjnych. Dzięki dużej zawartości witaminy E, substancja opóźnia procesy starzenia skóry. Kosmetyki z olejem arganowym są polecane dla posiadaczek cery suchej – świetnie ją nawilżają.
Wybierz olej arganowy do skóry, jeśli:
- masz suchą i skłonną do podrażnień skórę,
- chcesz pozbyć się opryszczki,
- chcesz ochronić skórę przed silnym wiatrem, niską temperaturą czy mocnym słońcem,
- chcesz zredukować zmarszczki pod oczami,
- chcesz zmniejszyć rozstępy i blizny pooperacyjne.
Porada eksperta
Olej arganowy pomoże Ci pozbyć się nieestetycznych, żółtych przebarwień z paznokci. Zafunduj dłoniom relaksującą kąpiel wodną z olejkiem arganowym i kilkoma kroplami soku z cytryny.
Olejek arganowy działa zbawiennie na włosy. Jak go wykorzystać? Możesz dodać go do szamponu, odżywki lub nałożyć czysty olejek na włosy, skórę głowy i wykonać delikatny masaż. Masz suche końcówki? Wklep w nie kropelkę olejku. Jeśli każdy poranek zaczynasz od lokówki czy prostownicy, ochroń włosy przed stylizacją na gorąco, wmasowując w nie odrobinę płynnego złota.
My jednak stawiamy na szybkie, ale skuteczne rozwiązania. Wybierz kosmetyki z olejem arganowym na przykład z oferty Phytorelax i nie trać czasu na miksowanie składników.
Co możesz zyskać, stosując szampony czy odżywki z olejem arganowym na włosy?
- odbudowę i regenerację zniszczonych kosmyków,
- nawilżoną skórę głowy,
- przyjemną miękkość włosów,
- ochronę włosów przed chlorem, słoną wodą morską czy działaniem słońca,
- łatwe rozczesywanie.
Uwaga!
Olejku arganowego nie powinny stosować osoby o cienkich włosach, ponieważ olejek bardzo je obciąży!
Chyba nie musimy bardziej przekonywać do olejków. Zapraszamy do II części artykułu, z której dowiesz, jak działają na włosy olej lniany, migdałowy i babassu.