30.01.2017 | Artykuły, Makijaż

Określ swój typ urody – krok po kroku

 

Brunetki, blondynki – ja wszystkie was dziewczynki całować chcę – tak śpiewał Jan Kiepura dawno temu. I miał rację, niezależnie od typu urody, każda kobieta jest piękna. Choć nie każdej w tym samym do twarzy. W kosmetyce wyróżniamy 4 typy urody: wiosna, lato, jesień oraz zima. Aby podkreślić swoje atuty, jednocześnie maskując niedoskonałości wystarczy kilka prostych trików. Sprawdź, jakim typem urody jesteś!

Wybierasz się na zakupy z koleżanką. Odnajdujecie piękną, zieloną sukienkę, która będzie idealna na imprezy i wieczorne wyjścia. Już układasz w głowie argumenty za tym, by ją kupić i wyprzedzić koleżankę, kiedy okazuje się, że ona wygląda w niej świetnie, a Ty fatalnie. Macie podobne, zgrabne figury, jednak to jej – rudej, pasuje bardziej butelkowa zieleń niż Tobie. Każda kobieta ma inny typ urody, z którym współgrają konkretne barwy i podkreślają jej piękno.

Jaki mam typ urody?0130

Aby określić swój typ urody nie musisz wybierać się do stylisty, wystarczy bacznie przyjrzeć się cerze, oczom oraz włosom i zastosować nasze wskazówki. Odpowiedz sobie na kilka pytań:

  1. Jaki jest Twój naturalny kolor włosów?
  2. Jakie włosy miałaś w dzieciństwie?
  3. Jakiego koloru są Twoje oczy?
  4. Jakie odcień ma Twoja cera?
  5. Jak się opalasz?
  6. Czy Twoja skóra jest wrażliwa na działanie słońca?

Jeśli już znasz odpowiedzi, sprawdź co charakteryzuje każdy z typów urody.

 

Typ urody wiosna

Attractive young woman enjoying her time outside in park with sunset in background.

Pani wiosna to kobieta o delikatnej urodzie, której nie warto zbyt mocno podkreślać makijażem, tak by nie przytłoczyć jej piękna. Wiosna ma bladą skórę w odcieniu bursztynowym, która łatwo się rumieni. W lecie karnacja z bladej przechodzi w złotawo-brązową, często okraszoną delikatnymi piegami. Oczy wiosny zazwyczaj są jasne. Dominuje odcień niebieski, zielony czy niebiesko-zielony. W przypadku brązowych oczu, te także nie mają intensywnej barwy, przybierając piwny odcień. Pani wiosna ma jasne włosy, w kolorze blond, ale zdarzają się także jasnorude refleksy. Szatynka o ciepłym odcieniu włosów także posiada wiosenny typ urody. Wiosna najlepiej czuje się w złocistych odcieniach brązu lub koralowym różu.

 

Typ urody lato

4b-2Choć lato kojarzy się z słońcem i łanami zbóż, pani lato ma bardziej przygaszoną urodę. Mlecznobeżową, jasnoróżową skórę okalają kosmyki włosów w kolorze platynowego blondu, chłodnego brązu lub popielu. Pani lato w dzieciństwie mogła być blondynką, jednak w miarę upływu czasu jej włosy nabrały mysiego odcienia. Czaruje oczami w odcieniu szaro-niebieskim, szarym, zielonym lub grafitowym. Podczas słonecznych dni opala się na różowy odcień. Do tego typu urody polecamy przygaszone, chłodne tonacje – gorzkiej czekolady, stonowanego różu czy wrzosu.

 

Typ urody jesień

rothaarige FrauJesieni nie pomylisz z żadnym innym typem urody. Pani jesień wyróżnia się rdzawą barwą włosów o ciepłym odcieniu. Kolor może oscylować także przez miedziany, kasztanowy, aż do brązowego. Włosy podkreślają jasną karnację twarzy w odcieniu kości słoniowej, na której często rumienią się piegi, których nie warto zakrywać warstwą pudru. Kąpiele słoneczne mogą skończyć się podrażnieniami i zaczerwieniem skóry twarzy. Pani jesień ma oczy w różnych odcieniach – przechodząc od intensywnego błękitu, przez zielone o bursztynowej tonacji, aż po brązowe. Ten typ urody najpiękniej prezentuje się w nasyconych barwach o pomarańczowych lub zielonych tonacjach.

 

Typ urody zima

Beautiful Girl face. Perfect skin

Pani zima swoją urodą przypomina porcelanową lalkę lub królową śniegu. Porcelanowa, blada karnacja jest skontrastowana z ciemnymi brwiami oraz czarnymi lub kruczoczarnymi włosami. Oczy w kolorze czarnym, niebieskim lub ciemnozielonym zdają się błyszczeć na tle twarzy. Pani zima dobrze wygląda w jaskrawych kolorach, które kontrastują z jej chłodną i bladą cerą.