29.08.2016 | Artykuły, Makijaż

Nude make up kontra makijaż permanentny

 

Codziennie to samo – makijaż. Czy warto się męczyć i przeznaczać czas na poranny make up? Zapewne słyszałaś już o makijażu permanentnym – pełni on nieco rolę nude make up’u, jednak ma tę przewagę, że jest niezmywalny. Który z nich powinnaś wybrać?

Żaden makijaż nie jest dla wszystkich, ale zarówno ten naturalny, jak i ten permanentny można wykonać tak, że będąc w zasadzie niewidocznym, uwydatni Twoje piękno. Istnieje jednak wielka różnica  w tym, jak oba te rodzaje make up’u wykorzystasz. Czym one są, co mówią o nich trendy i kiedy powinnaś je stosować?

 

Makijaż permanentny – garść faktów

Tak zwany trwały rodzaj make up’u to rozwiązanie, które pozwoli Ci nosić go dzień i noc przez 3-5 lat. Jak się go wykonuje? Nakładanie makijażu permanentnego porównuje się do tatuowania, jednak barwniki użyte do „malowania” nie są wpuszczane tak głęboko w skórę, a jedynie w naskórek. Z tego powodu po jakimś czasie naturalnie się on ściera – w wyniku złuszczania się skóry. Można również wykonać makijaż trwalszy, gdzie barwniki są wpuszczane głębiej w skórę i wtedy zachowuje się na 5 lub więcej lat.

 

Kto wykonuje taki make up? Wykwalifikowana linergistka. Jeśli decydujesz się na trwały makijaż, powinnaś starannie wybrać gabinet i nie kierować się wyłącznie ceną zabiegu, ponieważ w jego wykonaniu niezwykle ważne są umiejętności makijażystki oraz jakość wykorzystywanych produktów. Osoba, która jest linergistką powinna cechować się również zdolnościami plastycznymi oraz doświadczeniem kosmetyczki i wizażystki.

 

Czy wykonanie zabiegu makijażu permanentnego jest bolesne? Dla niektórych osób może być, choć większość gabinetów stosuje maści łagodzące odczuwanie bólu. W przypadku ust podaje się znieczulacz stomatologiczny. Po zabiegu, miejsca, które były „malowane” będą opuchnięte, a jeśli wykonasz głęboki makijaż permanentny mogą utworzyć się strupki.

 

Trwanie zabiegu i efekty. Wykonanie trwałego rodzaju make up’u trwa od 30 do 60 minut. Na świeżo po zabiegu efekt może być nieco zbyt intensywny, dopiero po jakimś czasie (około 2 tygodni) kolory bledną do pożądanego efektu.

 

Makijaż permanentny – dla kogo? Ten rodzaj make up’u jest uważany za wygodny, wymaga jednak dokładnego dopasowania i przemyślenia, ponieważ nie będziesz mogła go modyfikować. Dlatego zaleca się wykonywanie naturalnego makijażu permanentnego, czyli takiego, który ma jedynie podkreślić naturalne wdzięki. Na stale podkreślone oczy, brwi i usta pozwolą Ci jednak wstawać nieco później i stosować właściwy makijaż jedynie na specjalne okazje. Po takie rozwiązanie sięgają często osoby w średnim wieku, które mają już doskonale wypracowaną wizję swojego wyglądu i wiedzą, czego oczekują od makijażu trwałego. Dobór intensywności i odcieni kolorów jest tutaj bardzo ważny, ale oczywiście zależy od indywidualnego podejścia.

 

Nude make up – co to takiego?

Ten rodzaj makijażu ma za zadanie być, ale udawać, że go nie ma – podkreśli Twoją urodę, ale tak, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Trendy coraz bardziej go chwalą i promują. To rodzaj codziennego makijażu, który pasuje każdemu – nie oznacza to, jednak, że jest łatwy i szybki w wykonaniu.

 

Makijaż naturalny, make up no make up, nude make up – wszystkie te nazwy wskazują na minimalizm, a zdawałoby się nawet, że nieco promują wyjście z domu bez malowania się. Nic bardziej mylnego – wbrew pozorom ten typ makijażu wymaga od Ciebie użycia odpowiednich kosmetyków. Są jednak lekkie i jak najbardziej dostosowane do Twojej cery, typu urody, karnacji i koloru oczu i włosów.

 

Czy nude make up jest dla wszystkich? Bardzo jasny makijaż nie będzie dobrze wyglądał, jeśli Twoja cera jest oliwkowa, oczy ciemno-brązowe, a skórę zdobią piegi. Jednak naturalny makijaż można dostosować do typu urody – w zależności od niej dobierz odcienie podkładu, kamuflażu i rozjaśniacza. Delikatnie podkreślaj brwi, również odpowiednim kolorem kredki, aby zbytnio się nie odznaczało. Właściwie przewodnią zasadą tego rodzaju malowania się jest naturalność – w nude make up nie ma miejsca na intensywne i kontrastowe barwy. Jeśli wolisz mocno czerwoną szminkę i żółte cienie na powiekach, to z pewnością makijaż naturalny nie jest dla Ciebie. Jednak jest to rozwiązanie idealne na co dzień – do pracy i na rozmaite spotkania czy nawet oficjalne imprezy, gdzie nie wypada stosować mocnego make up’u.

 

Makijaż naturalny odpowiada na nowoczesne trendy. Ten rodzaj make up’u zaczyna być obecnie bardzo modny, choć należy właściwie mówić o jego powrocie. Jego zdecydowaną wadą w stosunku do makijażu permanentnego, który można również wykonać w stylu nude, jest to, że musisz go wykonywać codziennie rano. Jednak odpowiednio dobrane kosmetyki i umiejętność ich nakładania sprawią, że możesz szybko nauczyć się sprawnego malowania się w ten sposób. Minimalizm jest tu kwestią kluczową.