20.01.2021 | Artykuły, L'Oreal, Rankingi

Wybieramy najpopularniejsze farby do włosów

Domowe farbowanie włosów w niczym nie musi ustępować temu w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim – szczególnie, jeśli masz już dużą wprawę i używasz dobrej farby. Na takim zabiegu oszczędzisz znaczną ilość czasu i pieniędzy. Pomożemy Ci znaleźć niedrogą, a dobrą farbę do włosów!

najpopularniejsze-farby

Farbowanie włosów w domu

Jeśli od lat już robisz to sama w domu, z pewnością wiesz, jak się do tego zabrać – może jednak przydać Ci się lista najczęściej popełnianych błędów podczas farbowania włosów. To absolutna podstawa do tego, aby w domowych warunkach uzyskać piękny kolor i cieszyć się odświeżoną fryzurą jak najdłużej.


Ile zaoszczędzisz na domowej koloryzacji włosów?

Farbowanie włosów w salonie to koszt rzędu 150-250 zł. W domu zrobisz to za około 20-30 zł – w zależności od tego, za ile kupiłaś farbę. To ogromna oszczędność i wygoda.


Najistotniejszą kwestią jest wybór dobrej farby do włosów. Wśród tak wielu propozycji ciężko jest znaleźć produkt, który na pewno spełni Twoje oczekiwania. Możesz jednak zdać się na opinie większości – osób, które od dłuższego już czasu farbują włosy w domu i wiedzą, jakie warunki powinien spełniać dobry preparat koloryzujący. Najpopularniejsze farby do włosów to właśnie produkty, którym możesz zaufać. Dowiedz się jednak najpierw, co decyduje, że dany produkt jest dobry.

Dobra farba do włosów – cechy

Kiedy możesz powiedzieć, że wybrana farba do włosów jest dobra? Oto kilka cech takiego produktu:

  • minimalna ingerencja w strukturę włosa, co bezpośrednio wiąże się z brakiem amoniaku i innych składników, które niszczą kosmyki;
  • trwałość – dobra farba do włosów powinna zapewniać trwały efekt koloru nawet przez 8 tygodni (choć to jest zależne od obietnicy wybranego producenta);
  • precyzja koloru – farbowanie powinno pozostawiać włosy w odpowiednim odcieniu, ani za ciemne, ani za jasne;
  • łatwość nakładania – czytelna instrukcja i akcesoria to podstawa. Łatwa aplikacja znacznie ułatwia domowe farbowanie;
  • łagodne działanie na skórę głowy – jeśli farba do włosów sprawia, że czujesz pieczenie lub swędzenie, oznacza to, że nie jest zbyt dobra dla Ciebie.

Czy wiesz, że…

Profesjonaliści zapewniają, że włosy zafarbowane w salonie utrzymają kolor przez maksymalnie 5-6 tygodni. Na taki czas dostajesz gwarancję ładnego efektu. To niekiedy krócej niż to, co zapewnia dobra farba do włosów!


Przegląd dobrych farb do włosów

Farby do włosów L’Oreal to jedne z najlepszych propozycji do domowego koloryzowania pasm. W tym miejscu warto wymienić także produkty marki Matrix oraz Garnier – to znane i zaufane wyroby – sięgają po nie miliony ludzi na całym świecie. Zobaczmy!

Farby do włosów L’Oreal Paris Prodigy

Ta seria farb do włosów została stworzona z wykorzystaniem nowej technologii koloryzacji – zamiast amoniaku zawierają mikroolejki, odpowiadające za wnikanie w strukturę włosa i zmianę jego barwy. W ten sposób unikasz zniszczenia i wysuszenia, które może towarzyszyć zabiegowi.

Tak, jak inne farby do włosów L’Oreal spełnia ona oczekiwania kobiet. Minusem produktu jest brak dołączonego aplikatora, jednak precyzja koloru, a także przyjemny zapach i brak amoniaku czynią z niej dobrą farbę do włosów. Wypróbuj i Ty!

Farby do włosów Nutrisse Creme

To linia farb do włosów Garnier, która przede wszystkim skupia się na pielęgnacji koloryzowanych kosmyków. Będziesz miała pewność, że trwałość koloru nie będzie się wiązała ze zniszczeniem pasm.

Farba zawiera odżywkę o specjalnej formule opartej na trzech maksymalnie pielęgnujących olejkach, dlatego możesz przestać martwić się o negatywny wpływ zabiegu na Twoje włosy. Nie narazisz się na efekt przesuszonych kosmyków – to zasługa oleju z awokado. Spróbuj i poczuj miękkość kosmyków!

Farby do włosów Matrix SoColor Beauty

To linia profesjonalnej marki produktów do pielęgnowania, koloryzowania i stylizowania włosów. Wybierając tę farbę do włosów możesz mieć pewność podobnego efektu do tego z salonu fryzjerskiego.

Zapewnia doskonałe krycie i ma właściwości pielęgnujące. Kolor utrzyma się do 20 myć – to cena za łagodne i bezpieczne działanie specyfiku. Może warto częściej ponawiać zabieg, lecz zachować zdrowe i lśniące włosy? Sprawdź bogatą paletę kolorów Matrix SoColor Beauty!

Farby do włosów Color Sensation

To kolejna seria farb do włosów Garnier – jedna z najbardziej udanych, szczególnie dla osób oczekujących głębokiego koloru. Produkt jest bogaty w silne pigmenty. Dodatek olejku kwiatowego i masy perłowej powodują, że farba przyjemnie pachnie, a włosy zyskują bardzo silny, wręcz lustrzany blask.

Dlaczego jest to dobra farba do włosów? Opinie są zgodne – ładnie pokrywa odrosty i siwe kosmyki, pozostawia wyrazisty kolor, a do tego nie niszczy zbytnio pasm. Może znajdziesz wśród wielu odcieni Color Sensation swój ulubiony?

 

Czy wiesz już jaką farbę do włosów wybierzesz? Podziel się opinią o Twojej ulubionej farbie do włosów na naszym Facebooku. Zachęcamy także do wypróbowania pastelowych odcieni z serii Colorista. Więcej inspiracji znajdziesz w tym artykule: Postaw na kolorowe włosy tej wiosny.