11.02.2021 | Artykuły, Baza wiedzy, Perfumy

9 pięknych nazw perfum, w których się zakochasz

Podobno we francuskim języku wszystko brzmi pięknie. Sztuką jest jednak wymyślenie takiej nazwy perfum, która też w innych językach chwyta za serce. Niektórym się to udaje. Poznaj najpiękniejsze nazwy zapachów Lancome, L’Artisan Parfumeur czy Diora. Umiesz przetłumaczyć je wszystkie?

Romantyczne nazwy perfum

Najbardziej ROMANTYCZNE nazwy perfum damskich

Lancome Poeme

Chcesz pachnieć jak poemat? Perfumy Lancome Poeme zachęcają wszystkie romantyczne dusze. Na kartach tego dzieła wyczytasz nuty białych kwiatów, mimozy i wanilii. Czysta poezja zapachu. Nazwa Poeme odzwierciedla też smutek i melancholijność perfum Lancome.

L’Artisan Parfumeur La Chasse Aux Papillons

Pogoń za motylami – czyż ta nazwa perfum L’Artisan Parfumeur nie jest po prostu śliczna? La Chasse Aux Papillons przeniesie Cię na łąkę pachnącą białymi kwiatami, gdzie obłędnymi zapachami kuszą tuberozy, jaśmin, kwiaty pomarańczy i lipy. Nazwa równie poetycka co perfumy. Aż tęskni się za słonecznym latem i zwiewnymi sukienkami.

La Praire Midnight Rain

Są perfumy, które zachwycają i zapachem, i brzmieniem, i flakonem. Z czystym sumieniem zaliczamy do nich Midnight Rain. Co skrywa flakon w kształcie czarnej, połyskującej kropli? Przede wszystkim w perfumach La Praire wyczujesz nuty orchidei, paczuli, gujawy i granatu. Całość jest romantyczna, ale i dostojna. Cudna!

Lancome La Vie Est Belle

Mówi się, że po francusku wszystko brzmi dobrze, a już z całą pewnością nazwa La Vie Est Belle. Te spośród wielu perfum Lancome są wyjątkowo słodkie i eleganckie – jeśli masz ochotę na słodziaka, będziesz je nosić bez wstydu. Są tak dobre, że mogłyby grać w romantycznej komedii wśród paryjskiej scenerii, w której życie zawsze jest piękne.

Lancome Tresor La Nuit

Znów w naszym nazewniczym rankingu perfum znalazła się kompozycja Lancome. Magia La Nuit Tresor (Czuły Skarb) pozwala zapomnieć o codziennej rutynie i zachęca do odkrywania tajemnic nocy. A w ciemności kryją się skarby pachnące słodyczą. Perfumy Lancome to udana kompozycja z rodziny gourmand pachnąca pralinami, karmelem i liczi.

Najbardziej ZMYSŁOWE nazwy damskich perfum

Donna Karan Black Cashmere

Perfumy damskie, które w nazwie mają kaszmir lub aksamit (velvet) przywołują skojarzenia związane ze zmysłem dotyku. Aż chciałoby się je poczuć w dłoni! Donna Karran Black Cashmere pachnie ciepło i korzennie. Niestety perfumy już nie są wznawiane od lat. Zastąpiły je Liquid Cashmere – równie udane, ale już bez tej dawki zmysłowości w nazwie.


Czy wiesz, że…

Podobno francuskie „r” sprawia, że nazwa perfum brzmi lepiej.


Perfumy Dior J’adore

J’adore znaczy tyle, co „uwielbiam, kocham”. I faktycznie, zapach Diora jest uwielbiany, pożądany, rozpoznawalny – dla niejednej kobiety to najładniejsze perfumy damskie na tym globie. Niektórym kultowy Dior pachnie jak zachód słońca. Innym jak czysta klasyka i elegancja. Jednego nie można mu odmówić – nazwa brzmi niczym najpiękniejsze wyznanie miłości.

Guerlain Shalimar

Shalimar wypowiedziane szeptem może wywołać ciarki na skórze. Nazwa wzięta z sanskrytu oznacza „świątynie miłości”. Francuskie perfumy Guerlain są pierwszą na wskroś orientalną kompozycją, która stała się popularna w Europie – uwielbianym do dziś zapachem zmysłowej miłości. Otoczą Cię aurą tajemniczości i potęgi.

Majda Bekkali Tendre Est la Nuit

Pięknie brzmi po francusku i po polsku – „Czuła jest noc” wygrywa niejeden ranking najpiękniejszych perfumowych nazw. Tendre Est la Nuit nawiązuje do tytułu powieści Francisa Scotta Fitzgeralda i świetnie odzwierciedla charakter perfum, które są tajemnicze, balsamiczne i zmysłowe. 5+ za flakon!


Najdziwniejsze nazwy perfum

Perfumiarze także miewają gorsze dni. Sprawdź też nasz ranking najdziwniejszych nazw perfum.


Podoba Ci się nasze zestawienie? Czas na wypróbowanie perfum o najpiękniejszych nazwach. Które wybierasz?