17.01.2017 | Artykuły, Makijaż

Najmodniejsze wzorki na paznokcie

 

Czasy, w których na damskich paznokciach królowały róże i czerwienie już dawno minęły. Majestatyczne kolory nie oddały korony, ale podzieliły się „władzą” z innymi tonacjami. W okresie zimowym podziwiałyśmy przepiękne „sweterkowe” kompozycje, a motyw z reniferem był równie popularny, co „Kevin sam w domu” na święta. Jednak nadeszła wiosna i lato w pakiecie, które wywróciły trendy w świecie zdobienia paznokci. Modne paznokcie, czyli właściwie jakie? W artykule przedstawimy najmodniejsze wzorki na paznokcie tego sezonu. Zaczynamy!

 

Baby boomer nails, czyli elegancko i stylowo

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami a to odzwierciedlają trendy nie tylko w modzie, ale także w makijażu czy kosmetyce. Po zimnym okresie, kiedy nosiłyśmy bordo, szarości i czerwienie na paznokciach nastał cieplejszy czas i chciałoby się rzec – wszystkie chwyty dozwolone. O ile jednym podobają się neonowe paznokcie, a innym nie, istnieją wzory, które przetrwają wszelkie zawieruchy czasowe ze względu na swoją elegancką formę. French manicure jest klasyczny i elegancki, dlatego ciągle jest na topie, jednak prawdziwym faworytem jest baby boomer, czyli bardziej nowoczesna wersja french maniure. Różnica polega na tym, że zamiast białej kreski, która zdobi końcówkę paznokcia, jasny lakier jest mocno rozmazywany. Bazę stanowi zazwyczaj jasny lakier – sprawdzają się kolory typu nude, beże, ale świetnie wyglądają także pastele. Tak ozdobione paznokcie pasują do każdego stroju, jak i są odpowiednie do pracy czy na randkę.

 

Kolorowy french, czyli szaleństwo w ryzach

Stary, poczciwy manicure francuski odżywa w odmienionej wersji, nie tylko jako baby boomer nails. Choć metoda nakładania lakierów się nie zmieniła, nastąpiła zmiana kolorów. Biały pasek, który wieńczył paznokieć, został zastąpiony kolorową wariacją połączoną z beżową, naturalną bazą. Bardzo ciekawie wyglądają paznokcie, na których każdy pasek został wykonany oddzielnym kolorem – w letnim okresie ciekawie prezentują się pastelowe kolory – turkus, fiołek czy oranż. Niemniej jednak część z nas ciągle decyduje się na pasek w jednym kolorze.

 

Matowe paznokcie, czyli weź to na chłodno

Jeszcze niedawno nikt nie wpadłby na pomysł noszenia matowych paznokci, królowały przecież błyszczące lakiery, a wszystko, co świeciło było trendy. Okazało się, że i trendy się zmieniły. Dziś w drogeriach znajdziemy matowe odcienie lakierów, jednak jeśli nie jesteś przekonana do tej metody, wystarczy, że użyjesz zwykłego lakieru, a na nim rozprowadzisz top o matowym wykończeniu. Efekt to brak połysku, ale przecież o to w tym chodzi!

 

Magnetyczne paznokcie, czyli zacznij się wyróżniać

Paznokcie pomalowane tą metoda prezentują się bardzo efektownie – nie sposób ich nie zauważyć. Jak uzyskać magnetyczny efekt? Okazuje się, że nie musisz iść do kosmetyczki, wystarczy, ze zaopatrzysz się w magnetyczny lakier do paznokci oraz magnes z delikatnym wzorkiem w fale. Lakier jest wypełniony specjalnymi opiłkami, które pod wpływem działania magnesu tworzą określony wzór. Nakładki na magnesy są dostępne w wielu wzorach, dlatego za każdym razem możesz mieć inne paznokcie.

 

Metaliczne paznokcie, czyli błyszczenie do kwadratu

Trendy lubią się wykluczać, a czym większy kontrast, tym lepiej! Tak samo jest z paznokciami. O ile triumfy święcą matowe, chłodne paznokcie, o tyle po drugiej stronie barykady wyrasta nowy, godny przeciwnik. Metaliczne paznokcie stawiają na świecenie do kwadratu. Jest błyszcząco i zarazem pociągająco. Czym się wyróżniają? Paznokcie mogą być bardziej perłowe lub przypominać taflę lustra, w której można się przejrzeć. Jak wykonać lustrzane odbicie? To już kwestia odpowiednich foli i naklejek. W metalicznych paznokciach rządzą dystyngowane kolory – świetnie prezentuje się złoto, srebro i czerń.

Pamiętajmy, że nie z każdym zdobieniem będziemy czuły się naturalnie, dlatego dopasujmy je do naszych preferencji. A Wy jakie wzorki na paznokcie uwielbiacie?