21.01.2021 | Artykuły, Perfumy

Najlepsze perfumy z jaśminem i tuberozą? Będziesz zaskoczona!

Tuberoza i jaśmin – w duecie pachną najpiękniej. Jeśli lubisz perfumy z białymi kwiatami, koniecznie musisz poznać te kompozycje. Kwiatowe wody toaletowe wprowadzą w inspirujący nastrój i roztoczą wokół Ciebie aurę tajemniczości. Jakie sekrety skrywają tuberoza i jaśmin w perfumach?

Zapachy z jaśminem

Perfumy kwiatowe warte grzechu

Kwiatowe perfumy bez jaśminu? To się rzadko zdarza w kompozycjach z białymi kwiatami w składzie. A jaśmin i tuberoza to para bardzo udana i dostojna. Dopełniają się i podbijają nawzajem swoje zapachy, tworząc tajemnicze i kobiece mieszanki. Poznaj je bliżej i sprawdź, które po które perfumy z jaśminem i tuberozą warto sięgnąć.

Tuberoza – zapach diwy

Tuberoza wyróżnia się intensywną, słodką wonią. Zapach tego egzotycznego kwiatu przypomina nieco gardenię, jaśmin i konwalię. W ogrodzie poczujesz ją zwłaszcza wieczorem, gdy woń kwiatu się intensyfikuje. Stąd tuberoza stanowi domenę ludzi tajemniczych – po zmroku pokazuję swoją siłę. A siłę ma imponującą! Olejek eteryczny z tuberozy to jeden z najdroższych składników perfum. W zależności od sąsiadujących nut, może pokazać różne swoje oblicza, ale jak przystało na diwę – jest dominujący. Tuberoza w perfumach kwiatowych:

 • wzmacnia i pogłębia zapach,
 • inspiruje do działania i roztacza aurę tajemniczości,
 • przyciąga płeć przeciwną,
 • łagodzi napięcia i poprawia nastrój.

Tuberoza jako afrodyzjak

Tuberoza to mocno pobudzający afrodyzjak. W krajach, w których kwitnie dawniej nie pozwalano pannom wieczorami przechadzać się w ogrodzie, bo ten piękny, biały kwiat wzbudzał w nich ochotę na miłość…


Białe płatki jaśminu

Legenda mówi, że zapach jaśminu pomógł Kleopatrze uwieść Marka Antoniusza. Może być w tym sporo prawdy, bo woń białych kwiatów to ponadczasowy afrodyzjak. Ma ciepły, słodki, przyjemnie kwiatowy zapach. Jest jednym z najdroższych składników perfum. Olejek z jaśminu:

 • działa kojąco na układ nerwowy,
 • pozwala się zrelaksować i odpocząć,
 • łagodzi stany depresyjne,
 • wzmacnia potencję.

Jak pozyskuje się olejek eteryczny z tuberozy i jaśminu?

Do pozyskiwania esencji z delikatnych kwiatów wykorzystuje się tradycyjną technikę enfleurage. Jest ona bardzo czasochłonna i wymaga mnóstwa pracy, ale pozwala uzyskać drogocenny, czysty absolut. Najpierw płatki umieszcza się w tłustym oleju, który pochłania zapach. Proces powtarza się, dokładając co kilka dni nowe kwiaty, aż tłuszcz całkiem nasyci się wonią kwiatów. Tak powstaje pomada, z której olejek uwolniony zostaje przez rozpuszczenie tłuszczu w alkoholu. Mieszanka jest chłodzona oraz filtrowana wiele razy, aż do uzyskania czystego absolutu z białych kwiatów – wykorzystuje się ją w najpiękniejszych perfumach.


Czy wiesz, że…

Technikę enfleurage rozsławiło miasto Grasse, które od setek lat słynie z wyrobu francuskich perfum. W zapachowej mekce swoje siedziby mają najsłynniejsze muzea perfum – poznaj bliżej historię słynnych składników i kompozycji.


Najpiękniejsze perfumy damskie z jaśminem

 • Poeme – kultowe perfumy Lancome

Jak pachną białe kwiaty? Aby przekonać się, wystarczy rozpylić na skórze jedne z najpiękniejszych perfum Lancome z 1995 roku. Jaśmin i tuberoza mają tu doskonałe towarzystwo – frezję, bieluń, narcyz i kwiat pomarańczy. Perfumy są też bogate w żółte kwiaty, nuty owocowe i żywiczne. Całość niezmiennie zachwyca od lat pudrową, słodką nutą.

  • Gucci Bloom – pełen rozkwit

To była jedna z najgorętszych premier perfumeryjnych w zeszłym roku. Gucci za sprawą Bloom odzyskał dawne miano wirtuoza zapachów. Bo ta woda perfumowana pachnie jak letni ogród. Fenomenalnie. Zaaplikowana na skórę, wibruje aromatami tuberozy, jaśminu i wiciokrzewu. W bazie czuć korzeń irysa – i oto koniec listy składników. W tym minimalizmie widocznie tkwi sekret, bo Bloom przez wielu są uznawane za najlepsze perfumy damskie 2017 roku.

  • Beautiful – kwiatowe perfumy vintage od Estee Lauder

Jak pachnie piękno? Według Estee Lauder ma zapach kwiatów. Perfumy Beautiful mają już ponad 30 lat, ale jak widać prawdziwe piękno jest ponadczasowe, bo dalej są chętnie wybieraną kompozycją na ważne okazje. Pierwsze skrzypce gra w nich tuberoza otoczona bukietem goździków, mimozy, narcyza. Ale kwiatowym perfumom nie można zarzucić nudy – dopełniają je szyprowe nuty, których brakuje we współczesnych, damskich kompozycjach. Czym jest szypr, dowiesz się tutaj.

  • Zapach kobiety według Michaela Korsa

Główną bohaterką i królową perfum Michaela Korsa, nazwanych po prostu Michael, jest tuberoza. Genialnie ukazuje tu swoje oblicze kapryśnej diwy. Raz lekko „przydusi”, aby innym razem słodko otulić Cię upojnym zapachem białych kwiatów. Tuberozowe perfumy na bazie wetywerii i piżma mają bardzo nowoczesny charakter. Uwaga! Są niesamowicie mocne, wręcz odurzające – albo je pokochasz albo znienawidzisz.

Więcej tuberozowych lub jaśminowych perfum znajdziesz poniżej. Wejdź do kwiatowego ogrodu Tagomago: