27.11.2017 | Artykuły, Baza wiedzy, Pielęgnacja, Poradniki

Mało znane techniki manicure – która będzie dla Ciebie najlepsza?

Jeśli lubisz, gdy Twoje paznokcie są zadbane i pięknie się prezentują, prawdopodobnie tradycyjny lub hybrydowy manicure nie ma przed Tobą tajemnic. Co jednak z mniej znanymi technikami, takimi jak manicure japoński, tytanowy lub biologiczny? Z tekstu dowiesz się na czym polegają i co odróżnia je od klasycznych metod zdobienia paznokci!

Manicure tytanowy, japoński i biologiczny

Sztuka zdobienia paznokci

Manicure to nie tylko sztuka malowania, wykonywania skomplikowanych zdobień czy przedłużania paznokci. To również zabieg, podczas którego pielęgnuje się skórki, nawilża skórę dłoni, a także odżywia się i wzmacnia delikatne, kruche paznokcie. Prawidłowo wykonany manicure nie zniszczy paznokci, a wręcz przeciwnie – sprawi, że będą błyszczące, twarde i mocne. Poznaj mało znane ciekawe sposoby pielęgnowania i zdobienia paznokci!

Manicure japoński – sposób na wzmocnienie paznokci

Arystokratki z Kraju Kwitnącej Wiśni od zawsze marzyły, by ich paznokcie prezentowały się niczym błyszczące, różowe perły. Aby uzyskać wyśniony efekt lustrzanej tafli, wcierały one w płytki różnego rodzaju odżywcze pasty. Metoda ta, po wielu dekadach udoskonalania, trafiła do europejskich i amerykańskich salonów kosmetycznych i niemalże z marszu podbiła serca kobiet. Obecnie zabieg rodem z Japonii możesz wykonać nie tylko w profesjonalnych salonach, ale, dzięki gotowym zestawom do manicure’u japońskiego, także w domu.


Czy wiesz, że…

Japoński manicure to metoda, której korzenie mają 400 lat!


Manicure japoński nie wykorzystuje tradycyjnych odżywek czy lakierów. Zestaw do manicure japońskiego zawiera jedynie naturalne produkty, takie jak krzemionka z Morza Japońskiego, pyłek pszczeli, keratynę oraz witaminy A i E – wszystko to w postaci wygodnych w użyciu past oraz pudru. Do wykonania idealnych, japońskich paznokci niezbędne będą podstawowe narzędzia do manicure: polerki, szpatułki i pilniki.

 1. Przy pomocy drewnianej lub plastikowej szpatułki odsuń skórki paznokci (możesz uprzednio namoczyć dłonie).
 2. Przy pomocy pilniczka delikatnie zmatuj paznokcie – dzięki temu lepiej wchłoną składniki odżywcze.
 3. Nałóż pastę do manicure japońskiego, a następnie wypoleruj paznokcie.
 4. Nałóż puder i ponownie wypoleruj paznokcie – im dłużej i dokładniej będziesz to robić, tym większy blask uzyskasz.

Uwaga!

Po wykonaniu manicure japońskiego nie używaj tradycyjnych ani hybrydowych lakierów. Po prostu ciesz się zdrowymi, błyszczącymi i naturalnymi pazurkami!


Jeżeli zabieg będziesz przeprowadzać regularnie (co około 2 tygodnie), szybko zauważysz, że Twoje paznokcie są wzmocnione i znacznie mniej łamliwe!

Manicure biologiczny – w zgodzie z naturą

Manicure biologiczny odrzuca wykorzystywanie wszelkiego rodzaju metalowych narzędzi – nożyczek, cążek, obcinarek do skórek czy pilników. Opiera się na bezpiecznych, nieinwazyjnych zabiegach, które bez problemu możesz wykonać w domu. Czego będziesz potrzebować do przeprowadzenia biologicznego manicure? Drewnianej szpatułki, szklanego lub papierowego pilnika, polerki, odżywki do paznokci, a także ulubionego lakieru.

 1. Przy pomocy szklanego pilnika nadaj swoim paznokciom upragniony kształt. Jaki kształt paznokci będzie dla Ciebie optymalny, przeczytasz tutaj.
 2. Na co najmniej 10 minut zanurz dłonie w ciepłej wodzie (możesz dodać do niej ulubiony olejek roślinny), następnie dokładnie je osusz.
 3. Przy użyciu drewnianej szpatułki odsuń skórki (wycinanie jest zabronione!).
 4. Wypoleruj powierzchnię paznokci, a następnie nałóż na nie odżywkę wzmacniającą.
 5. Na koniec pomaluj paznokcie bezbarwnym lub kolorowym lakierem.

Czy wiesz, że…

Starożytni Chińczycy aby podkreślić swój wysoki status, zapuszczali bardzo długie paznokcie, a następnie ozdabiali je… złotem!


Manicure tytanowy – konkurencja dla hybrydy

Manicure tytanowy łączy w sobie trwałość hybrydy (nawet do 4 tygodni) oraz małoinwazyjną metodę wykonania. Podczas zabiegu nie wykorzystuje się preparatów odłuszczających czy lampy UV, a same produkty stosowane do manicure’u tytanowego głęboko odżywiają i wzmacniają paznokcie.

Zabieg, póki co, wykonać możesz głównie w salonach kosmetycznych, chociaż coraz częściej znajdują się kobiety, które samodzielnie wykonują go w domu (niestety wymaga to dość dużej wprawy). Na czym polega manicure tytanowy?

 1. Paznokcie zostają delikatnie zmatowione.
 2. Na płytkę nakłada się żel bazowy, który jest bogaty w witaminy oraz wapń, dzięki którym paznokcie zostają odżywione i wzmocnione.
 3. Paznokcie pokryte bazą zanurza się w pudrze (pyłku) tytanowym w wybranym kolorze.
 4. Na paznokcie nakłada się lakier nawierzchniowy, a następnie lakier utwardzający.

Manicure tytanowy, podobnie jak tradycyjną hybrydę, usuwa się przy użyciu acetonu lub poprzez spiłowanie.

Niezależnie od tego, na jaką metodę manicure się zdecydujesz, pamiętaj, że zawsze warto dbać o to, by paznokcie prezentowały się doskonale.

Przeczytaj również: