26.01.2017 | Artykuły, Makijaż, Poradniki

Makijaż powiększający oczy i usta – krok po kroku

Usta oraz oczy – dwa najważniejsze elementy, które bierze się pod uwagę szykując codzienny, wieczorowy makijaż. Chętnie je uwydatniasz intensywnym kolorem i stosując przeróżne triki kosmetyczne. A czy wiesz, jak prawidłowo wykonać makijaż powiększający usta oraz oczy!

Jak powiększyć oczy makijażem?

Technika wykonywania makijażu nie jest Ci obca, a jednak ciągle nie do końca wiesz, jak podkreślić oko oraz usta tak, by sprawiały wrażenie większych? Mówi się o tak zwanym „głębokim spojrzeniu” oraz „ponętnych ustach”, a my dzisiaj podpowiemy, jak przygotować taki makijaż, w którym podkreślisz to, co w kobiecej twarzy jest najpiękniejsze.

Jak uzyskać głębokie spojrzenie?

  • Zaskoczymy Cię, ale prawidłowy makijaż powiększający oczy rozpoczynasz nie od blendowania cieni na powiece, ale od podkreślania brwi. Warto je uwydatnić, zarysować cieniem lub kredką. Pamiętaj jednocześnie o tym, że nadmiar zastosowanego produktu należy wyczesać szczoteczką!
  • Kształt brwi powinien układać się w naturalny łuk. Źle wyglądają brwi zbyt cienkie, za ciemne oraz krótkie.
  • Kiedy makijaż brwi jest już gotowy, rozpocznij właściwy makijaż oczu. Nigdy nie chwytaj w pierwszej kolejności za czarną kredkę, którą obrysowujesz dolną oraz górną linię wodną oczu. To najgorsze, co może przydarzyć się w makijażu. Czarna kredka pomniejsza oko. W ten sposób powinny się malować wyłącznie te panie, które posiadają naprawdę wypukłe oczy.
  • Prawidłowy makijaż oczu rozpocznij od korektora. Ukryjesz nim cienie pod oczami oraz sprawisz, że spojrzenie będzie świeże. Korektor umieść pod oczami, kierując go nieco w dół.
  • Następnie wybierz z palety cieni naturalny cień do powiek (np. w kolorze brązu) i nałóż go na powiekę górną – nad linią załamania powieki oraz pod okiem. Spojrzenie powinno sprawiać wrażenie przydymionego.
  • Drugi, jasny cień, nałóż w kąciku oka oraz na ruchomą powiekę. Nakładaj produkt tak długo, aż będziesz w pełni zadowolona z intensywności jaśniejszego cienia.
 • Wreszcie, kredką w kolorze cielistym podkreśl obszar pod łukiem brwiowym. Dzięki niej stworzysz ładny kontrast brwi ze skórą. Za jej pomocą umieść także na linii wodnej.

Uwaga!

Ciekawym trikiem stosowanym przez makijażystki jest nałożenie rozświetlacza na środek ruchomej powieki. Będzie on pięknie odbijał światło. Rozświetlacz umieść także w kąciku oka.


Ostatnim etapem makijażu oka będzie wytuszowanie rzęs. Ważne, aby produkt wydłużał i podkręcał rzęsy. Jeśli Twoje z natury są dość krótkie i rzadkie, możesz dobrać sztuczne rzęsy i dokleić je na całej długości powieki.

Jak powiększyć usta?

Piękne, pełne usta to marzenie wielu kobiet. Co ciekawe, zachwycający efekt możesz uzyskać bez operacji, ale z pomocą kolorowych kosmetyków. Do dzieła!

Piękne usta - jak je powiększyć przy pomocy szminki?

Do wykonania makijażu będzie Ci potrzebna konturówka oraz matowa szminka.

 • Obrysuj usta kredką – u góry oraz na dole. Na tym etapie możesz delikatnie wyjechać poza kontur ust. Przy brzegach należy jednak trzymać się określonej linii. Wówczas makijaż będzie wyglądał nie tylko estetycznie, ale także naturalnie. Następnie, korektorem do twarzy obrysuj kontury ust, estetycznie je wykończając.
 • Wreszcie, matową pomadką wypełnij środek ust. I gotowe!

Porada eksperta

Jeśli chcesz jeszcze bardziej uwydatnić usta zastosuj te triki:

 1. nałóż rozświetlacz do twarzy na środku górnej wargi – będzie pięknie odbijał światło,
 2. przed wykonywaniem makijażu użyj peelingu do ust – ten kosmetyk powoduje, że usta wydają się pełniejsze,
 3. pod dolną wargą, na zagłębieniu, umieść bronzer – usta staną się bardziej wypukłe.

Z pięknie podkreślonymi ustami oraz oczami poczujesz się pewniej. Zasada jest jednak taka, by przy mocno podkreślonych oczach, zastosować delikatniejszy makijaż ust i odwrotnie. Pamiętaj o tym!