4.10.2016 | Artykuły, Pielęgnacja

Krem do twarzy na mężczyzn – fanaberia czy wymóg?

 

Po co dzielić kosmetyki ma męskie i damskie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przedstawiamy powody, dla których mężczyźni powinni sięgnąć po krem stworzony tylko dla ich skóry.

Męska skóra różni się od damskiej. Jest grubsza i odporniejsza na działanie składników aktywnych. Dlatego coraz więcej marek opracowuje kremy przeznaczone tylko dla panów. Kosmetyki dla mężczyzn zawierają specjalne składniki aktywne, które działają na skórę inaczej niż kremy przeznaczone dla cieńszej kobiecej skóry. Inne receptury pozwalają na odpowiednią pielęgnację każdego typu cery. Męskie kosmetyki pachną też inaczej – są dopasowane do gustu mężczyzn.

 

Tajemnica męskiej skóry

Skóra mężczyzny podlega wpływom hormonów, w szczególności testosteronu. U mężczyzn występuje więcej gruczołów łojowych niż u kobiet, stąd częste tendencje do rozszerzonych porów i zaskórników – produkcja sebum jest nawet dwukrotnie większa niż u pań. Ze względu na grubą powłokę hydrolipidową skóra mocniej się błyszczy, a w młodym wieku wykazuje dużą skłonność do trądziku. Szczególnym problemem u mężczyzn są zaczerwienia i podrażnienia po goleniu. Co więcej, nawet przetłuszczająca się skóra może być odwodniona.

 

Przesuszona cera

Skóra może nadmiernie tracić wodę przez stres, zanieczyszczenia środowiska, ogrzewanie, klimatyzację, słońce… Lista nie jest zamknięta, ale możesz zapanować nad sytuacją, używając odpowiedniego kosmetyku. Na dzień możesz używać preparatów matujących, na noc zadbaj o odpowiednie nawodnienie skóry. Pamiętaj, że krem nawilżający dla mężczyzn powinien mieć lekką konsystencję. Tłuste, ciężkie preparaty mogą zatykać pory i wywoływać podrażnienia na skórze o zwiększonej wrażliwości po goleniu.

 

Krem po goleniu

Codzienne golenie się może powodować podrażnienia. Zwykle panowie używają jedynie wody toaletowej lub balsamu po goleniu. Niekiedy to nie wystarcza, zwłaszcza, gdy kosmetyki te zawierają w składzie alkohol. Jeśli chcesz, aby twarz po usunięciu zarostu utrzymała odpowiedni poziom nawilżenia, zastosuj krem dla mężczyzn. Produkty z aktywnymi czynnikami łagodzącymi, takimi jak pantenol czy aloes wspomagają naturalną odporność skóry i łagodzą podrażnienia po goleniu. Warto stosować preparaty z jednej serii, intensyfikując w ten sposób ich działanie.

 

By zatrzymać młodość

Chociaż panowie starzeją się później, proces ten zachodzi w szybszym tempie niż u kobiet. Z wiekiem produkcja kolagenu spowalnia, skóra traci elastyczność, a rysy twarzy stopniowo wyostrzają się. Zmarszczki i bruzdy u mężczyzn, będące oznakami starzenia, są z reguły głębsze niż zmarszczki u kobiet. Jeśli nie chcesz, aby Twoja skóra zdradzała Twój wiek, sięgnij po kosmetyki dla mężczyzn do twarzy, które działają przeciwzmarszczkowo. Nawilżą one skórę, wzbogacą o składniki aktywne i utworzą warstwę ochronną przeciwdziałającą pogłębianiu się zmarszczek.

 

Wrażliwa skóra wokół oczu

W kosmetyczkach męskich nie powinno zabraknąć kremu pod oczu. Jeśli chcesz uniknąć botoksu, który jest coraz częściej wykonywanym zabiegiem również u panów, zawczasu zadbaj o wrażliwą skórę wokół oczu. Kremy pod oczy dla mężczyzn zawierają specjalne składniki aktywne, które dogłębnie wnikają w komórki skóry i dbają o jej elastyczność.

Pamiętaj o ochronie przed słońcem! Nie tylko kobiety jej potrzebują. Upewnij się że używany przez Ciebie krem do twarzy dla mężczyzn posiada odpowiedni filtr UV.