22.09.2016 | Makijaż, Poradniki

Konturowanie twarzy czy strobing?

Nienaganny wygląd twarzy bez operacji plastycznej? Celebrytka Kim Kardashian udowadnia, że dzięki makijażowemu trikowi można uzyskać piękne rysy twarzy. Jak to możliwe? Jak sama przyznaje, wszystko to zasługa odpowiednio dobranego podkładu w ciemniejszej oraz jaśniejszej tonacji oraz gry cieni, czyli konturowania twarzy. Metoda stała się na tyle popularna, że powstała alternatywa dla modelowania kształtu twarzy – strobing. Którą technikę wybrać? O tym opowiemy w artykule.

Jak konturowac twarz? Czym jest strobing?

Niewiele jest kobiet, które nie chciałyby już nic zmieniać w swoim wyglądzie, a jednym z najbardziej newralgicznych miejsc jest twarz. Nawet posiadaczki dużych oczu, zgrabnego nosa, promiennej cery i ponętnych ust uważają, że zawsze można coś poprawić. A skoro można, warto spróbować.

Czym jest konturowanie twarzy?

Konturowanie twarzy to technika pozwalająca podkreślić atuty i ukryć mankamenty, które dostrzegasz. Konturowanie ma inne zadanie niż samo nakładanie make-upu – nie ujednolica kolorytu skóry, ale nadaje twarzy kontur i poprawia jej symetrię. Z techniki korzystają kobiety o różnym kształcie twarzy. Możesz ją wyszczuplić, złagodzić ostre rysy lub wręcz przeciwnie – nadać jej krągłości. Za pomocą podkładu zmniejszysz nos, zamaskujesz cienie pod oczami, ale także wyeksponujesz ładne kości policzkowe czy podkreślisz usta. Makijaż jest na tyle wyrazisty, że idealnie nadaje się na nocne wyjścia oraz imprezy, stąd technika jest bardzo popularna wśród celebrytów oraz gwiazd kina.

Jak to działa?

Aby uzyskać oczekiwany rezultat musisz zopatrzyć się w zestaw do konturowania twarzy. Mefamorfoza jest możliwa dzięki użyciu kilku kosmetyków – podkładu, korektora, bronzera i rozświetlacza. Zadaniem bronzera jest ukrycie, zaś rozświetlacza uwydatnienie tych części twarzy, które prezentują się najlepiej. Profesjonalni makijażści potrafią idealnie nałożyć podkład, tak by ukryć wady, a odsłonić to, co kobieta ma najpiękniejsze.

W internecie pojawiło się wiele samouczków, które pokazują jak krok po kroku wykonturować twarz, by była piękna i rozświetlona.  Jednak nie każdą technikę można odwzorować na sobie, ponieważ wszystko zależy od kształtu twarzy. Uzyskanie spektakularnego efektu wymaga wprawy, jest także pracochłonne. Poza tym musisz dysponować kilkoma kosmetykami – podkładem, jasnym korektorem, kremowym bronzerem oraz rozświetlaczem. Dlatego polecamy inną, prostszą metodę na modelowanie twarzy – strobing.

Strobing make-up

Strobing make-up to alternatywa dla trudnego konturowania. Metodę opracowano na podstawie obserwacji rozpływającego się światła na twarzy modelki, którą fotografowano z użyciem lampy błyskowej. Strobing już zyskał grono wielbicielek, które stosują technikę podczas codziennego makijażu. Czym wyróżnia się strobing? Makijaż cechuje się prostotą, ponieważ do rozświetlenia twarzy wystarczy zaledwie jeden kosmetyk – rozświetlacz.

Za pomocą kosmetyku podkreślisz najładniejsze partie twarzy. Skóra muśnięta rozświetlaczem będzie promienista i przybierze zdrowy wygląd. Makijaż Podkreśl naturalne piękno twarzy i ukryje oznaki zmęczenia. Kobiety n całym świecie pokochały tę metodę z jeszcze jednego powodu – tak wykonany makijaż nie jest ciężki i sprawdza się także przy młodej cerze i delikatnym wizażu.

Jak wykonać strobing make-up?

Przystępując do wykonania makijażu postępuj podobnie jak przy każdym malowaniu – nawilż skórę, a potem nałóż bazę pod podkład. Aby wzmocnić efekt, zastosuj podkład rozświetlający.

I teraz najważniejsza część makijażu – patrząc w lustro, sprawdź które części twarzy są rozświetlone przez naturalne światło. To na nich rozprowadzisz rozświetlacz za pomocą dużego, puszystego pędzla. Kosmetyk możesz nałożyć na środku czoła, tak by je wygładzić. Rozjaśniony grzbiet nosa optycznie go wyszczupli. Aby podkreślić owal twarzy, nanieś rozświetlacz także na kości policzkowe. Optycznie powiększysz oczy, nakładając kosmetyk pod łukiem brwiowym. Kosmetykiem możesz także oprószyć miejsce nad górną wargą, tzw. łuk kupidyna. Na sam koniec zastosuj puder, który zamaskuje matowe obszary na twarzy.

Tak wykonany makijaż sprawi, że twoja twarz będzie rozpromieniona, znikną także oznaki zmęczonej skóry. Ciesz się naturalnym wyglądem twarzy!