25.11.2016 | Pielęgnacja, Poradniki

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

 

Wiele kobiet dba o swoje włosy, korzystając z różnych kosmetyków. Począwszy od tych podstawowych – szamponu i odżywki, po różnego rodzaju mgiełki, serum oraz maski. Włosy zostają odżywione i zachowują gładkość. Jednak z drugiej strony, przy codziennym czesaniu, same wyrządzamy krzywdę naszym włosom. Nieodpowiednia szczotka do włosów wyrywa pojedyncze włosy, szarpie je i osłabia. Przygotowaliśmy poradnik po rodzajach szczotek do włosów – sprawdź, jaka jest dla Ciebie najlepsza!

 

Czesanie włosów – po co to komu?

Większość z nas, stojąc rano przed lustrem stwierdza, że czesanie włosów to będzie nie lada wyzwanie. Każdy kosmyk w inną stronę, zmierzwiona grzywka i puszące się włosy – tak z pewnością nie można wyjść do pracy. Zabieg czesania ułatwia układanie fryzury, tak by czuć się dobrze we własnej skórze. Okazuje się jednak, że nie tylko o wygładzenie niesfornych kosmyków chodzi. Czesanie szczególnie półdługich i długich włosów najlepiej wykonywać kilka razy dziennie. Wyjątkiem od reguły są posiadaczki włosów kręconych oraz szybko przetłuszczających się – czynność powinna być maksymalnie zminimalizowana dla ich własnego dobra.

Czesanie włosów to zabieg masujący skórę głowy, który zwiększa jej ukrwienie. Ponadto za pomocą szczotki czy grzebienia usuniesz kurz, brud oraz nadmiar sebum. Zapobiegniesz także splątaniu włosów. Kiedy najlepiej czesać włosy? Panie noszące rozpuszczone włosy mogą czesać je kilka razy dziennie, warto także użyć szczotki przed samym umyciem włosów, co zmniejszy ich splatanie w trakcie mycia. Jeśli Twoje włosy są niesforne, a czesanie jest kłopotliwe, możesz skorzystać z mgiełek lub sprayów, które ułatwią rozczesywanie.

Jaką szczotkę do włosów wybrać?

Najlepiej dopasować ją do kondycji naszych włosów. Co wziąć po uwagę? Przede wszystkim ich stan. Zdrowe włosy „zachowują” się inaczej niż te wymęczone farbowaniem lub prostowaniem. Ważna jest także struktura włosa oraz długość całej fryzury. Na koniec warto się zastanowić, jaki efekt chcemy osiągnąć dzięki szczotce.

•    Szczotka do włosów Tangle Teezer

Szczotka do włosów Tangle Teezer okazała się prawym hitem. Jej pomysłodawca – Shaun Pulfey – zgłosił się do telewizyjnego show, by zebrać pieniądze na jej produkcję. Finalnie szczotka o miękkich i gumowych igiełkach przypadła do gustu użytkowniczkom. Jaki jest jej sekret? Szczotka przede wszystkim sprawdza się przy gęstych włosach, ułatwiając rozczesywanie bez łamania i wyrywania włosów. Kobiety podkreślają, ze czesanie zapobiega splątaniu włosów, a sama czynność jest szybsza i przyjemniejsza. Szczotka jest także polecana do rozczesywania włosów na mokro.

•    Grzebień o szerokich zębach

Taki grzebień to idealne narzędzie dla posiadaczek kręconych oraz pofalowanych włosów. Korzystanie ze szczotek mogłoby się zakończyć wyrwaniem włosów, grzebień o szerokich zębach rozplątuje pojedyncze pasma, nie uszkadzając ich. Świetnie sprawdza się podczas czesania mokrych włosów.

•    Szczotka do włosów z naturalnego włosia

Szczotka do włosów z naturalnym włosiem jest najczęściej wykonana z jasnego lub ciemnego włosia dzika. Szczecina świetnie sprawdza się przy czesaniu delikatnych, jak i dziecięcych włosów. Naturalne włosie nadaje kosmykom blask, rozprowadzając naturalne natłuszczenie na całej długości włosów. Narzędzie nie elektryzuje włosów, nadając im gładkość. To rozwiązanie idealne dla pań o delikatnych i łamliwych włosach.

•    Okrągła szczotka

Okrągła szczotka sprawdzi się podczas modelowania włosów. Wystarczy, że skorzystasz z duetu suszarka i szczotka. Nawijając pasma na szczotkę możesz je w naturalny sposób rozprostować, podnieść włosy u nasady oraz delikatnie wymodelować fryzurę. Wprawdzie trzeba wprawy, by fryzura była idealna, jednak ćwicząc codziennie rano przed lustrem szybko zostaniesz mistrzynią!