15.11.2016 | Makijaż, Poradniki

Jak wyszczuplić twarz makijażem?

 

W każdym makijażu najważniejsze są odpowiednie proporcje, czyli zastosowanie określonej, niezbędnej ilości kosmetyku, a następnie nałożenie go dokładnie w tym miejscu, które tego wymaga. Umiejętne operowanie kolorem oraz konsystencją kosmetyku sprawia, że owal twarzy się zmienia. Twarz okrągłą, kwadratową można wyszczuplić, nadając jej zdecydowanie wyostrzone rysy. Jak wykonać taki makijaż?

Jeśli Twoje policzki są nieco wypukłe, twarz układa się kształtem w trójkąt, zwężając się ku dołowi, to jesteś wielką szczęściarą. Przy takiej urodzie nie trzeba używać dodatkowych produktów dających efekt optycznego wyszczuplenia. W każdym innym z pewnością nieodłącznym pomocnikiem w nadaniu odpowiednich proporcji będzie bronzer, rozświetlacz i inni kosmetyczni ulubieńcy. Zestaw kosmetyków do konturowania, kamuflowania i podkreślania jest niezbędny do korygowania i „pomniejszenia twarzy”, a także odwrócenia uwagi od tych elementów, z których nie jesteś zadowolona.

 

To co ciemne – chowa, to co jasne uwypukla – czyli złota zasada makijażu wyszczuplającego

Wiedzą o niej światowe makijażystki, dlatego pamiętaj o niej również i Ty. To dlatego twarz okrągłą, kwadratową wysmukla się bronzerami – umieszczonymi pod policzkami, na skroniach oraz w okolicy nosa. Brązowy odcień chowa, zmniejsza, wyszczupla. Kolor jasny, zwraca uwagę, skupia spojrzenie na określonym miejscu. Przy wspomnianym makijażu jasne będą kąciki oka, ewentualnie usta.

Czy już teraz wiesz, jakie błędy popełniałaś w obecnym makijażu twarzy? Jeśli nie, przyjrzyj się jak powinien on wyglądać w kolejnych etapach wykonania.

 

Brwi jako najważniejszy element makijażu

W tym przypadku ich rola również nie maleje, wręcz przeciwnie. Dobrze wyrysowane, podkreślone naturalnym kolorem kredki lub cienia, zmniejszą proporcje tej części twarzy, w której znajdują się skronie. Twarz wyda się węższa, bardziej delikatna. A jeśli dodatkowo rozpuścisz włosy i przykryjesz nimi część twarzy, zyskasz niewiarygodny, magiczny efekt, z którego z pewnością będziesz zadowolona.

Dlaczego brwi są tak ważne? Osoba, przyglądająca się danej strefie twarzy, gdzie brwi są mocno podkreślone, zwraca uwagę właśnie na nie. Pozostała część twarzy, wydaje się mniejsza i proporcjonalna względem ciała.

Podczas wyrysowywania brwi pamiętaj, by zachować ich odpowiednią długość. Im dłuższe, węższe na końcu tym lepiej. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku.

 

Makijaż „poszerzający spojrzenie”

Nie jest skomplikowany i trudny do wykonania. Wystarczy na całą górną powiekę nałożyć cienie w naturalnym kolorze, a nad linią załamania górnej powieki, kierując się na zewnątrz, cień ciemniejszy. Dobrze rozetrzyj taką kompozycję kontrastowych cieni, a wewnętrzny kącik oka podkreśl także kredką.

Na koniec, podkręć rzęsy i wytuszuj je. Możesz także dokleić sztuczne kępki, zwłaszcza po zewnętrznych stronach oka. Taki zabieg jeszcze bardziej poszerzy spojrzenie.

 

Dobrze zaznaczone policzki

Bronzer w makijażu wyszczuplającym odgrywa ważna rolę, warto umieścić go zatem nieco poniżej policzków oraz na skroniach i końcach nosa. Rozświetlacz natomiast ponad policzkami oraz w załamaniach oka i ponad górną wargę ust.

Jako wykończenie makijażu najlepiej wybrać naturalny błyszczyk lub pomadkę. Dzięki temu zyskasz przyjemny, codzienny makijaż, który będzie odpowiedni na każda okazję.

W makijażu wyszczuplającym ważna jest cierpliwość. Do idealnego wyretuszowania konturu twarzy dojdziesz po kilku testach. Spokojnie, wreszcie uda Ci się tak dobrać wszystkie produkty, aby efekt końcowy był naprawdę taki, jaki zaplanowałaś.