29.11.2016 | Artykuły, Makijaż

Jak pięknie wychodzić na zdjęciach – triki w makijażu

 

Kiedy chcesz dobrze wyglądać? Prawidłowa odpowiedź brzmi: zawsze. Kiedy chcesz zaprezentować się szczególnie? Oczywiście na zdjęciach. Te, wykonujesz z różnych okazji: na spotkaniu z koleżanką, na wakacjach, w czasie imprezy urodzinowej, ale również podczas sesji fotograficznej do dokumentów. Jak dobrze wychodzić na zdjęciach?

Zdjęcia to wspaniała pamiątka. Dzięki nim pamięta się te szczególne chwile, radosne, ważne, przełomowe. Dobrze wykonane zdjęcie to połowa sukcesu. Na drugą składa się także makijaż, którym można podkreślić najważniejsze aspekty urody.
Makijaż do zdjęć krok po kroku:

 

1. Zacznij od przygotowania skóry

Aby kosmetyki prezentowały się na Twojej skórze tak, jak powinny, twarz należy odpowiednio nawilżyć. W tym pomoże dobry krem odżywczy oraz produkt pod oczy. Nawilżenie skóry spowoduje, że na twarzy nie będą widoczne suche zaczerwienienia, a korektor nie będzie się gromadził w zmarszczkach oraz załamaniach.

 

2. Korektor do zatuszowania niedoskonałości

Będzie niezbędny tym osobom, które borykają się z problemem skóry trądzikowej. Taki korektor nakłada się jeszcze przed warstwą podkładu, punktowo, na wszystkie zmiany skórne. Aby aplikacja była właściwa, wystarczy wklepać odrobinę korektora w określone miejsce.

 

3. Jasny, ciemny, kryjący – jaki podkład wybrać?

Tutaj pierwszym priorytetem skłaniającym do zastosowania danego produktu powinno być mocne krycie. Takie podkłady bardzo dobrze wyrównują koloryt skóry i sprawiają, że staje się ona gładka. Skóra twarzy po takim zabiegu będzie wyglądała młodziej.

Jaki ton podkładu? Jeśli udajesz się na imprezę wieczorem, gdzie będą wykonywane zdjęcia z fleszem, wybierz podkład o ton ciemniejszy od kolorytu skóry. Taki produkt na zdjęciach nie będzie odbijał światła, a Ty nie będziesz wyglądała blado. W przypadku ciemniejszego podkładu pamiętaj, by nałożyć go również na szyję i dekolt.

 

4. Korektor pod oczy i puder

Kolejny ważny aspekt w makijażu idealnego do zdjęć, czyli korektor pod oczy. Nałóż go nie tylko pod samą powiekę, ale również nieco przy linii nosa, wówczas te okolice twarzy będą ładnie rozświetlone.

Nigdy nie zapominaj o pudrze matującym. Zdjęcia nie lubią błyszczenia. Im dokładniej zmatujesz twarz, tym łatwiej będzie wykonać idealne zdjęcie.

 

5. Czy malować oko? Oczywiście, że tak!

Jeśli chcesz, by oko wyglądało na większe, a spojrzenie było bardzo tajemnicze i uwodzicielskie, wybierz cienie matowe, które umieścisz nie tylko na górnej powiece, ale również dolnej. Pamiętaj o przyciemnieniu załamania górnej powieki brązowym cieniem tak, aby stworzyć wrażenie przydymionego oka. Następnie rozświetl spojrzenie jasnym produktem umieszczonym w kąciku oka.

Jeśli chcesz, aby Twoje rzęsy wydały się gęstsze i dłuższe, na linię oka nałóż kredkę i delikatnie ją rozetrzyj. To trik makijażowi, który stosują profesjonalni styliści gwiazd.

Tuszowanie – nałóż kilka warstw tuszu na dolne i górne rzęsy, ale uwaga, dobrze wyczesz produkt. Unikniesz efektu ich sklejenia.

 

6. Kilka ważnych szczegółów przy wykończeniu makijażu

Jeśli chcesz, aby twarz wyglądała na szczuplejszą, nałóż na kości policzkowe bronzer (najlepiej bez drobinek). Raczej zrezygnuj z rozświetlaczy na rzecz różu, którym dodasz skórze naturalnej świeżości.

Wreszcie, cały efekt makijażu dopełnij ustami. Pokryj je kredką oraz matową szminką. Kolor produktu dobierz do swojej urody.

Aby ułatwić wykonanie idealnego zdjęcia pamiętaj również o:

–   Ustawianiu się zawsze tym profilem, który uznajesz w swojej twarzy za lepszy – każdy ma swój ulubiony,

–   Nie przybliżaniu twarzy do szyi, w efekcie czego powstaje drugi podbródek, który wygląda mało estetycznie.