4.10.2016 | Makijaż, Poradniki

Jak dobrać kolor pomadki do makijażu oraz okazji

 

Czy podczas zakupu pomadki lub malując na co dzień usta, powinnam dobrać do ich pokrycia kolor ciepły, a może zimny? Która okazja nie pozwala na pomalowanie ust w tonie głębokiej czerwieni, czy w ogóle taka istnieje? Prawdopodobnie kiedyś zadawałaś sobie takie pytania, ponieważ sztuka doboru idealnej pomadki – czyli takiej, w której będziesz wyglądać po prostu dobrze – z pewnością jest warta odrobiny uwagi. Czytaj dalej, by poznać tajniki wykonywania tego elementu makijażu.

Usta to bardzo ważny element w makijażu Twojej twarzy. Podkreślają naturalną, niekiedy nieco orientalną urodę, karnację i są przede wszystkim właśnie tym elementem, na który mężczyźni zazwyczaj zwracają uwagę. Pełne, ładnie zarysowane usta, dodają Twojej stylizacji pazura i kobiecej iskry. Szkoda byłoby rezygnować z kosmetyków do ich podkreślenia tylko dlatego, że nie wiesz do końca jaki kolor wybrać lub czy dana okazja warta jest zastosowania konkretnego koloru pomadki.

 

Moja idealna pomadka, czyli kilka ważnych aspektów o których warto pamiętać:

 

1. Ciemny, wyraźny kolor pomadki dobieraj tylko wówczas, gdy decydujesz się na pełny makijaż, np. wieczorowy. Pomadka matowa w kolorze czerwonym powinna pełnić spójne i ładne dopełnienie makijażu oczu oraz wykonturowanych policzków.

Jeśli pomalujesz usta bez dobrze wytuszowanych rzęs, czy też podkreślonych brwi, możesz wyglądać dziwacznie. Tak, jakby poszczególne elementy twarzy zupełnie do siebie nie pasowały.

 

2. Kolor ma dopełniać, a nie przytłaczać. Dlatego, przed doborem pomadki zorientuj się, jaki masz typ skóry. Jeśli z natury ma ona ciepły kolor, a włosów są złociste i taka też biżuteria bardziej do Ciebie pasuje, to będziesz wybierać takie same tonacje. Jeśli natomiast Twoja skóra jest bardziej różowa, lepiej wyglądasz w srebrze, a żyły na Twoim nadgarstku są bardziej niebieskie niż zielone, to najpewniej będzie ci pasował chłodny odcień pomadek.

Oczywiście nie zawsze łatwo jest jednoznacznie określić, jaki typ urody reprezentujesz. Zmieniamy przecież kolor włosów, opalamy się sztucznie, nieco tym samym utrudniając podjęcie decyzji o wyborze najlepszych kosmetyków. Baw się kolorem, próbuj i oceniaj. Z czasem będziesz wiedziała, jakie produkty są Twoimi faworytami.

Polecamy szeroką gamę kolorystyczną marki: Clinique, Estee Lauder, Pupa.

 

3. Jak sprawdzać czy to mój kolor? Przyłóż opakowanie produktu do ust. Nie wykonuj testów na dłoni. Produkt przypasowany w okolice ust najlepiej pokaże, który odcień zupełnie do Ciebie nie pasuje.

 

4. Kolor a makijaż? Jeśli wykonujesz pełen makijaż wieczorowy nie zapominaj o pomalowaniu ust pomadką lub błyszczykiem. Efekt pełnego makijażu uzyskasz tylko wtedy, gdy podkreślisz wszystkie strefy twarzy.

Z mocnych kolorów pomadek, najczęściej rezygnuje się w makijażach weselnych oraz dziennych. Tutaj dobiera się pomadki nude czy też błyszczyki, które podkreślają usta, ale nie tworzą przesadzonego efektu kolorystycznego.

Kolor pomadki możesz również dobrać do akcentu kolorystycznego zastosowanego na linii załamania oka. Jest to szczególnie popularny trend w ostatnich miesiącach, gdzie do makijażu ust wprowadzono oprócz brązów i czerwieni także kolor głębokiego wina i fioletu.

 

5. Makijaż a okazja? Mocno wyrysowane usta możesz zastosować w swoim makijażu wieczorowym, sylwestrowym oraz na randkę. Delikatniejsze produkty dobierz do pracy, na spotkania biznesowe oraz w makijażu dziennym.

 


Uwaga: osoby, które doradzają w zakresie zatrudnienia oraz najpopularniejsi rekruterzy twierdzą, że na spotkania w sprawie pracy nie wypada malować ust na mocny, czerwony kolor. Naturalne powinny być również paznokcie, zaleca się także wykonanie delikatnej fryzury.


 

Porada stylisty: Jeśli jesteś przekonana, że czeka Cię trudny dzień, pamiętaj, aby oprócz wykonania standardowego makijażu, zadbać również o jego trwałość. Na warstwę pomadki nałóż utrwalacz, który zachowa kolor produktu nawet wtedy, gdy w trakcie spotkań będziesz jadła oraz piła.