21.01.2021 | Artykuły, Perfumy, Recenzje

Recenzujemy! Damskie perfumy Giorgio Armani Si

Grudniowe wydanie recenzji perfum otwiera prawdziwy „kozak”- zapach Giorgio Armani Si. Powstał niedawno, a już wyrobił sobie opinię najładniejszych perfum damskich. Czy to przesada? Niekoniecznie, perfumy szyprowe należą do klasyki swojego gatunku. A co o kompozycji Giorgio Armani Si sądzi zespół redakcyjny Tagomago?

Perfumy Si

Kilka słów o perfumach Si

Kompozycja Giorgio Armani Si powstała w 2013 roku, a jej twórczynią była Christine Nagel. „Nos” ma na swoim koncie takie zapachy, jak Miss Dior Cherie czy Twilly d’Hermes. Za sukcesem zapachu oprócz doskonale wyważonej piramidy składników stoi także ogromny budżet reklamowy i kampania z Cate Blanchett w roli głównej.

Nowoczesny szypr w kompozycji doceniły miliony kobiet, które bez zająknięcia przyznają, że Si ma na ich toaletce szczególne miejsce. Szybko do rodziny Giorgio Armani Si dołączyły kolejne flankery: Si Intense (2014), Si Eau de Toilette (2015), Si Rose Signature (2016) Si Rose Signature II (2017).


Nuty zapachowe Giorgio Armani Si

  • Nuty głowy: liść czarnej porzeczki
  • Nuty serca: frezja, róża majowa
  • Nuty bazy: wanilia, paczula, ambroksan, nuty drzewne

Perfumy damskie Si – charakterystyka

Charakter perfum: kunszt perfum Si polega na minimalistycznym zestawie nut zapachowych, które tworzą wyrazistą kompozycję. Perfumy o szyprowo-owocowym charakterze zaskakują mocnym, słodkim i nieco cierpkim początkiem, za który odpowiada porzeczka. Ostry zapach powoli przechodzi w delikatniejsze nuty kwiatowe, które są tylko kolejnym krokiem do magii, która dzieje się w nutach bazy. Miękka paczula daje o sobie znać i dominuje.

Zapach można zaliczyć do perfum waniliowych, choć ten składnik jest mało wyrazisty. O wiele mocniejsze są nuty drzewne, które nawiązują do tradycyjnych perfum szyprowych (więcej o zapachach Chypre przeczytasz tutaj).

Na kiedy: perfumy Si są ciepłe i otulające, dlatego zdecydowanie polecamy je na jesień i zimę. Są doskonałe na dzień – nie przytłaczają, są wyrafinowane i eleganckie. Nadają się do biura czy na ważne spotkania biznesowe.

Trwałość perfum: perfumy są wyjątkowo trwałe i utrzymują się minimum 8 godzin.


KONKURS!

Weź udział w konkursie Tagomago i wygraj perfumy Giorgio Armani Si!

Wystarczy, że kreatywnie odpowiesz na pytanie konkursowe. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Konkurs trwa do 11 grudnia! Powodzenia! 🙂


Opinie redakcji Tagomago na temat perfum Si

Perfumy Giorgio Armani do redakcji przyniosła Beata. Prywatnie prawniczka, miłośniczka zakupów i nałogowa testerka dobrych kosmetyków 😉  Tak, Beata zna się na rzeczy! Co sądzi o perfumach Si Giorgio Armani?

Zwykle unikam słodkich i waniliowych zapachów, dlatego zaskoczeniem dla mnie było to, że perfumy Si tak bardzo mi się spodobały. Pierwsza faza jest dość intensywna – bardzo słodka i troszkę pudrowa, ale później zapach staje się lżejszy, bardziej owocowy. Ale najpiękniejszy jest po kilku godzinach, kiedy do głosu dochodzą nuty drzewne i korzenne. Wtedy zapach staje się mniej dziewczęcy, a bardziej elegancki i zmysłowy. Si to perfumy trwałe i intensywne, dlatego jedna aplikacja wystarczy.

Recenzja perfum Giorgio Armani Si

A tutaj opinia Asi P.:

Pamiętam premierę Si, wszechobecny szum medialny, dużo się działo wtedy z promocją zapachu. Potem lawinowo spływały pochwały, a dzieło Armaniego trafiało do matek, żon i dziewczyn. Nie dziwię się nawet czemu. Si na pewno nie jest typowym zapachem dla kobiet w średnim wieku. Jest w nim coś nieoczywistego, co sprawia, że o Si nie można zapomnieć. Szczególnie, że utrzymuje się przez cały dzień. Po prostu dobre perfumy.

I jeszcze wrażenia Bartosza:

Perfumy są ładne, ale niezbyt w moim guście. Może to z racji młodego wieku (23 lata – przypis red.), ale wolę jak kobieta pachnie bardziej owocowo i słodko. Aczkolwiek perfumy eleganckie, no i renoma Giorgio Armani. On nie robi byle czego. Mocne 7/10.

Podsumowując, szyprowa kompozycja Giorgio Armani jest dobrym wyborem na chłodniejsze miesiące. Jest niebanalna, elegancka i długo utrzymuje się przy skórze– nic więcej nie trzeba w tym zestawieniu. A Ty próbowałaś Armani Si? Co o nich sądzisz?