27.01.2021 | Artykuły, Baza wiedzy, Pielęgnacja, Poradniki

Po co Ci elektryczna szczoteczka do twarzy?

Czy elektryczna szczoteczka do twarzy jest potrzebna? Czy nie wystarczy już zwykłe oczyszczanie skóry? Zobacz, co inne kobiety przekonało do używania tego gadżetu. Stworzyliśmy także ranking szczotek do twarzy, abyś mogła trafniej dobrać urządzenie do Twojego rodzaju cery.

Obrotowa szczoteczka do oczyszczania twarzy

Przydatny gadżet czy konieczna pielęgnacja?

Szczoteczki do mycia twarzy zasilane akumulatorem to ostatnio hit w pielęgnacji twarzy. Czy trend jest podyktowany tylko modą, czy faktycznie ma wpływ na stan Twojej skóry? Zwolenniczki elektrycznych i sonicznych szczotek cenią je za dogłębne oczyszczanie cery. To prawda – odpowiednio dopasowane urządzenia nie tylko pozwolą pozbyć się wągrów i zaskórników, ale też poprawią ukrwienie skóry. Cera odzyska blask i na dłużej zachowa młody wygląd. Czas więc poznać rodzaje elektrycznych szczotek do twarzy.


Czy wiesz, że…

Szczoteczki elektryczne do twarzy zapewniają do 6 razy bardziej skuteczne oczyszczanie z martwych komórek, bakterii i resztek makijażu niż szczoteczki manualne.


Rodzaje szczotek do twarzy

1. Obrotowa szczoteczka do oczyszczania twarzy

https://tagomago.pl/products/dermofuture-sonic-facial-cleansing-brush-mini-szczoteczka-soniczna-do-oczyszczania-twarzy-rozowa

Obrotowe modele to najprostsze urządzenia elektryczne, które pozwolą Ci pożegnać się z zaskórniakami i wągrami. Złuszczają naskórek i pobudzają krążenie krwi w skórze. Warto wybrać urządzenie o regulowanej prędkości obrotów i z możliwością wymiany końcówek.

2. Szczoteczka oscylacyjna – naprzemiennie w prawo i w lewo

Główka w szczoteczkach oscylacyjnych porusza się raz w lewą, raz w prawą stronę, co pozwala na dogłębne oczyszczanie naskórka. Urządzenia mogą też zwykle wykonywać ruchy koliste, które złuszczają skórę znacznie delikatniej. Obroty ustawiasz w zależności od potrzeb. Większość oscylacyjnych szczoteczek do mycia twarzy ma wymienne końcówki i można ich używać do cery tłustej, mieszanej i suchej.

3. Szczoteczka soniczna do twarzy – wyższy poziom technologii

Szczoteczka soniczna bazuje na zaawansowanej technologii. Wykorzystując wibracje o wysokich częstotliwościach, wytwarza fale dźwiękowe, które wzbudzają drgania w jej włóknach. Dzięki temu soniczna szczotka do twarzy potrzebuje tylko kilkudziesięciu sekund, aby dokładnie oczyścić twarz z martwych komórek naskórka, brudu, bakterii i resztek makijażu.

Większość urządzeń sonicznych wykorzystuje co najmniej dwa poziomy działania – niski/delikatny do delikatnego oczyszczania skóry wrażliwej lub suchej, oraz wysoki/intensywny do złuszczania dla cery tłustej i głębokiego oczyszczania problematycznych obszarów twarzy.

4. Nowość – galwaniczna i faradyczna terapia twarzy

Terapia galwaniczna jest stosowana w salonach kosmetycznych od lat i ceniona za działanie przeciwzmarszczkowe. Teraz możesz korzystać z niej w domu. Umożliwiają to specjalne urządzenia do kompleksowej pielęgnacji twarzy. Wykorzystują one mikroprądy, które pomagają oczyszczać i nawilżyć cerę. Terapia faradyczna działa podobnie i bazuje na elektrycznej stymulacji mięśni (EMS). Impulsy odświeżają i uelastyczniają skórę. Szczoteczki galwaniczne polecane są szczególnie do cery dojrzałej.


Uwaga!

Jeśli masz cerę problematyczną, borykasz się z egzemą, stanami zapalnymi czy innymi zmianami skórnymi, przed zastosowaniem szczotki skonsultuj się z dermatologiem. Lekarz nie tylko doradzi Ci właściwą pielęgnację, ale też wprowadzi ewentualne leczenie. Szczotek do mycia twarzy powinny też unikać osoby z cerą wrażliwą, atopową, bardzo suchą i skłonną do podrażnień.


Dobre szczoteczki do twarzy – ranking Tagomago

RIO Sonicleanse Pure

Soniczna szczotka zasilania akumulatorowo ma dwa poziomy działania – program intensywny i delikatny. Możesz jej używać do oczyszczania całej twarzy. Poradzi sobie z wągrami w strefie T i nie podrażni wrażliwych okolic nosa.

Zaletą Sonicleanse Pure jest też to, że możesz ją stosować pod prysznicem – jest wodoodporna. Dodatkowo do wyboru masz uzupełniające końcówki, w tym złuszczającą nasadkę do ciała.

BEURER Pureo Deep Cleansing FC 95

Oscylacyjno-obrotowa szczoteczka to produkt marki Beurer, która specjalizuje się w urządzeniach do pielęgnacji twarzy. Maszynka ma aż 4 różne nasadki w komplecie: do cery normalnej, wrażliwej, do głębokiego oczyszczania i do delikatnego peelingu, więc może być używana do wszystkich rodzajów cery.

Nasadki można też dokupić dodatkowo. Korzystasz z ruchów kolistych lub oscylacyjnych, ustawiając je w 3 stopniach prędkości. Konieczność zmiany strefy czyszczenia wskaże sygnalizator, co ułatwi Ci kontrolę czasu oczyszczania. Pureo Deep Cleansing jest zasilana akumulatorem i można jej używać pod prysznicem.

RIO Deep Pore Cleanser

To nie tyle szczotka do twarzy, co zaawansowane urządzenie do oczyszczania, nawilżania, odświeżania i przygotowywania skóry do przyjęcia składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Urządzenia marki RIO wykorzystuje technologię galwaniczną i faradyczną.

Głębokie oczyszczanie nie odbywa się mechanicznie, ale polega na na zmiękczaniu sebum mikroprądami elektrycznymi i wyciąganiu ze skóry zanieczyszczeń. Działanie Deep Pore Cleanser opiera się też na jontoforezie, czyli formie elektroterapii, która poprawia ukrwienie skóry. Twarz staje się promienna i wygląda młodziej. Śmiało możesz stosować urządzenie, jeśli masz cerę dojrzałą, trądzikową, suchą czy normalną.


Szczoteczka do twarzy – jak jej używać?

Zawsze zapoznaj się z instrukcją i dopasuj nasadkę do typu skóry. Pamiętaj, że urządzenia używa się na mokro i z kosmetykami, np. żelem do mycia twarzy. Niektórzy producenci zalecają stosowanie elektrycznej szczotki do twarzy codziennie, jednak zbyt częste sięganie po nią może nadwyrężać barierę lipidową skóry i prowadzić do podrażnień – ZAWSZE STOSUJ URZĄDZENIE PIELĘGNACYJNE OSTROŻNIE. Może okazać się, że Tobie wystarczy delikatne oczyszczanie raz w tygodniu. Najlepiej wypróbować i przekonać się samemu 🙂


Sprawdź nasz wybór urządzeń kosmetycznych do pielęgnacji twarzy!