8.11.2016 | Artykuły, Pielęgnacja

Cienkie i delikatne włosy. Jak o nie dbać?

 

Gdybyś była gwiazdą estrady z lat 80-tych z pewnością nosiłabyś afro – burzą gęstych loków wprawiałabyś ludzi w zdumienie. Puszyste loki to Twoje skryte marzenie – jest nowocześnie i z klasą, ale nie masz czelności pytać o to swojego fryzjera – na cienkich i delikatnych włosach nie wyjdzie albo wyjdzie, ale tak, że ze wstydu Ty nie wyjdziesz na ulicę. Możesz: a) zabarykadować się w domu b) udawać, że problem nie istnieje c) wzmocnić włosy i zwiększyć ich objętość. Wybieramy trzecią opcję i podpowiadamy, jak sobie radzić z cienkimi włosami.

 

Wcale nie cienki problem…

Wiosna, lato, jesień, zima – stwierdzasz, że żadna pora roku nie jest łaskawa dla Twoich włosów. Nie ważne czy pada deszcz, świeci słońce czy jest bezchmurne niebo i tak Twoje włosy są oklapnięte, a problemy z ułożeniem efektownej fryzury masz ciągle, bo ich objętość jest zerowa. Cienkie włosy mają o 1 mniejszą średnicę niż włosy normalne. To dlatego zaraz po godzinnym układaniu włosy przylegają do głowy – mają tendencję do szybkiego przetłuszczania się czy puszenia.

Cienkie włosy to zazwyczaj zasługa natury, jednak zdarzają się także sytuacje, które mogą powodować ich osłabienie lub nawet wypadanie. Często są to przyczyny zdrowotne, na przykład anemia lub problemy z tarczycą, a czasami zbyt częste używanie prostownicy czy lokówki. Jeśli wypadnie włosów osiągnęło wysoki poziom, zgłoś się do specjalisty lub daj odpocząć włosom od prostowania. W naszym poradniku postaramy się przybliżyć Ci kilka trików, dzięki którym Twoje cienkie włosy będą bardziej puszyste.

 

Myj włosy!

Rada nie brzmi rewolucyjnie, wszak czyste włosy zawsze wyglądają lepiej niż te przetłuszczone. Jednak w przypadku cienkich włosów świeżość odgrywa kluczową rolę. Nadmiar sebum sprawia, że pasma się do siebie przyklejają, co nie wygląda za dobrze. Wybierając szampon, sięgnij po ten przeznaczony do cienkich i delikatnych włosów – takie preparaty dodatkowo ich nie obciążą. Możesz także wybrać szampon, który dodaje objętości, unosząc włosy u nasady.

 

Odżywki i maski

Nie od dzisiaj wiadomo, że świat fryzjersko-kosmetyczny dwoi się i troi, by wzmocnić cienkie włosy. Skorzystaj z ich pracy! Dobierz odpowiednie odżywki i maski o działaniu wzmacniającym. Zwróć uwagę na preparaty z linii do cienkich włosów, ponieważ posiadają lekką konsystencję, zawierają niewiele sylikonu, a płynną kreatynę. Dzięki substancjom regenerującym możesz odżywić włosy, a te, które będą odrastały stały się mocniejsze.

 

Uniesione kosmyki

Objętość to słowo klucz do stylizacji cienkich włosów. Jak osiągnąć efekt puszystych włosów? Przede wszystkim posiłkuj się suszarką z dyfuzorem. Zawsze susz włosy od dołu, nadając im naturalnej objętości. Sprawdzą się także okrągłe lub półokrągłe szczotki, które podniosą włosy u nasady. Możesz wybrać także antystatyczny produkt, unikając elektryzowania się włosów.

Jak utrwalić uniesione kosmyki? Zastosuj lekkie pianki oraz lakiery, które nie obciążą włosów, ale także nie stworzą efektu hełmu. Dzięki lakierowi fryzura tak szybko nie oklapnie. Pamiętaj jednak, że we wszystkim należy zachować umiar. Przesadzając z ilością kosmetyku, włosy będą posklejane lub oklapnięte, więc uzyskasz efekt odwrotny do zamierzonego.

 

Cięcie, cięcie

Nie musisz od razu skracać diametralnie swoich włosów, ale odpowiednio dobrana fryzura z pewnością sprawi, że włosy będą bardziej puszyste. Długie, półdługie, proste włosy trudniej ułożyć i nadać im objętość. Polecamy fryzury mocniej wycieniowane i krótsze włosy, wtedy fryzura wydaje się lżejsza i puszysta. Dobierz fryzurę do swojej twarzy, jednak zwróć uwagę na zwiewnego boba, loki czy fryzury z dłuższą grzywką.