28.11.2016 | Makijaż, Poradniki

5 produktów niezbędnych podczas wykonywania dziennego makijażu

 

Codzienny makijaż wykonujesz mniej lub bardziej profesjonalnie. Najczęściej tak, jak nauczyłaś się kiedyś od swojej mamy czy koleżanki. Produkty, których używasz, nie zawsze są trafnym wyborem. Często nie zastanawiasz się czy rzeczywiście są one niezbędne, a może właśnie część z nich mogłabyś wyeliminować, zyskując zgrabny komplet 5 ulubieńców?

Do wykonywania codziennego makijażu powinnaś podejść bardzo poważnie, kierując się zasadą: mniej znaczy więcej. To naprawdę działa! Zamiast używać przypadkowych ale modnych kosmetyków, wybierz te, których nałożenie nie sprawia Ci problemu, a efekt końcowy jest bardzo delikatny i optymalnie korygujący twoje niedoskonałości.

 

Przeczytaj artykuł, a dowiesz się, jak wykonać makijaż wykorzystując 5 niżej wymienionych produktów:

 

1. Krem BB – to kosmetyk, który świetnie zastępuje krem, podkład oraz puder. Krem BB pielęgnuje cerę na Twojej twarzy, jego konsystencja pozwala ukryć wszelkie niedoskonałości, i co ważne, nie obciąża skóry. Mogą go zatem stosować zarówno te kobiety, których cera jest idealnie gładka, jak również panie, które na co dzień zmagają się z rozszerzonymi, widocznymi porami oraz wypryskami. Kremy BB są lekkie, nie zapychają – trudno jest zatem wykonać z ich pomocą efekt maski, wyglądający na twarzy szczególnie źle.
W obecnej ofercie różnych marek odnajdziesz ten produkt w kilku kolorach do wyboru. Tym samym na pewno dobierzesz taki, który wkomponuje się w naturalną i dość indywidualną urodę.

Pamiętaj: nie tylko produkt, ale również sposób jego nałożenia ma znaczenie dla jego trwałości i estetyki makijażu. Dlatego krem nakładaj najlepiej pędzlem lub opuszkami palców. Nie rozcieraj, ale wklepuj w skórę. Produkt nałożony w ten sposób, znacznie dłużej utrzyma się na twarzy.

 

2. Tusz do rzęs – bez odpowiednio wytuszowanych rzęs, twoje spojrzenie nie będzie zmysłowe i głębokie. Dlatego każda z kobiet poszukuje mascary idealnej. W ofercie znajdziesz tusze pogrubiające, wydłużające, podkręcające. W naszym mniemaniu, produkt tego typu należy dobrać do rodzaju swoich rzęs. Kobieta o rzęsach długich ale rzadkich powinna wybrać tusz pogrubiający lub podkręcający. Pani o rzęsach krótkich ale dość gęstych niech skupi swoją uwagę na produktach do wydłużania.
Tuszuj rzęsy zawsze od nasady po same końce, a szczoteczki z nadmiarem produktu nigdy nie wycieraj o krawędzie opakowania, ale w chusteczkę.

 

3. Cień lub kredka do brwi – co oznacza prawidłowy makijaż tej części twarzy? Przede wszystkim dopasowanie produktu do naturalnego koloru włosków. Brwi nie powinny być ani zbyt ciemne, ani za jasne. Ten pierwszy wariant, mianowicie brwi zbyt ciemne, najczęściej uzyskujesz jeśli sięgasz po czarną kredkę. Nawet brunetki powinny wybierać kolory pochodzące z palety brązów.

Pamiętaj: brwi, powinny wyglądać naturalnie. Zbyt mocne wyrysowanie nada Twojej twarzy wrażenia sztuczności.

 

4. Rozświetlacz, puder brązujący lub do konturowania oraz róż – w makijażu pełnym wykorzystujesz pewnie wszystkie z tych kosmetyków. W dziennym możesz je ograniczyć tylko do różu lub wyłącznie do rozświetlacza albo produktu do konturowania. Wszystko zależy od rysów Twojej twarzy oraz efektu, który najbardziej chcesz uzyskać.
Po nieprzespanej nocy użyj rozświetlacza. Jeśli masz okrągłą twarz, zastosuj puder do konturowania, a jeśli lubisz dziewczęcą, promienną skórę to zastosuj róż.

 

5. Błyszczyk lub pomadka – w makijażu dziennym usta także odgrywają bardzo ważną rolę. W zależności od okazji zastosuj produkt, którym dopełnisz swoją stylizację. Do pracy lepiej użyć pomadki w kolorze nude. Jeśli szykuje Ci się nieco luźniejszy dzień, możesz sięgnąć po pomadkę czerwoną lub błyszczyk z delikatną poświatą.

Nie wiedzieć dlaczego, ale usta są tą częśią twarzy, którą najczęściej pomija się w makijażu dziennym. A szkoda, bo dzięki odpowiedniemu ich podkreśleniu można uzyskać naprawdę ciekawe efekty, szczególnie jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką dużych, pełnych warg.