30.01.2017 | Makijaż, Poradniki

5 pędzli, które powinnaś mieć w swojej kosmetyczce

 

Nieważne, czy jesteś początkującą makijażystką, pasjonatką, czy też malujesz się wyłącznie co jakiś czas, tylko na uroczyste okazje. W swojej kosmetyczne powinnaś mieć zestaw pędzli, które ułatwią Ci wykonanie takiego makijażu, w którym będziesz się czuła pięknie i kobieco.

W skład profesjonalnych zestawów pędzli wchodzi wiele produktów. Znajdziesz tam bardzo znane pędzle do pudru, podkładu, makijażu oczu, konturowania, ale również dodatkowe akcesoria do podkreślenia brwi, aplikacji korektora oraz specjalne puszki. Wiele z tych pędzli nie zostanie praktycznie wykorzystana, ponieważ stosuje się je przy makijażach profesjonalnych, wieczorowych. Do codziennego „upiększania” w zupełności wystarczy 5 pędzli, z którymi zapoznamy Cię poniżej.

 

Kilka zasad na początek:

Makijaż to wielka przygoda, którą warto przeżywać z dobrym zapleczem produktów. W skład domowej toaletki wchodzą: dobre kosmetyki kolorowe oraz umiejętnie dobrane akcesoria, którymi aplikujesz je na twarz. Nawet markowy puder, podkład czy też cień do powiek, nałożone złą techniką, nie będą wyglądały dobrze na skórze. Efektem takiego niedopracowanego i źle nałożonego produktu są często plamy, złe cieniowania, czy zacieki.

Tych ostatnich zapewne chciałabyś uniknąć. Dlatego postanowiliśmy przygotować dla Ciebie TOP 5 pędzli, którymi wykonasz wszystkie czynności nie tylko w codziennym, ale i mocniejszym makijażu. Zatem, pędzle do ręki!

 

1. Pędzel do podkładu

Gdyby pędzle mogły wziąć udział w zawodach sportowych, to właśnie ten produkt zająłby najwyższe miejsce na podium. Pędzel do podkładu pozwala na nałożenie bezpiecznej warstwy produktu kryjącego, matującego lub kremu BB. Jego konstrukcja ułatwia wklepanie produktu, a nie jego rozcieranie, czyli wykonywanie makijażu właśnie taką techniką, która jest odpowiednia i nadaje twarzy świeży wygląd na długo.

Pędzel do podkładu powinien być wykonany ze sztucznego włosia, a bezpośrednio przed wykonywaną pracą także delikatnie zwilżony. W innym przypadku lepki puder nie będzie trzymał się włosia tak, jak się tego wymaga.

Kształt pędzla do makijażu nie ma aż takiego znaczenia. Możesz wybrać ten zakończony zupełnie płasko lub delikatnie zaokrąglony. Tutaj z czasem sama zadecydujesz, którym z pędzli lepiej wykonuje Ci się wklepywanie podkładu. Najważniejsze, aby był on wystarczająco gruby, mięsisty i dość miękki. Aby sam proces aplikacji podkładu był przyjemny.

 


Porada dla początkujących:

jeśli szukasz idealnego pędzla do podkładu zrezygnuj z tzw. łopatek. Jeśli nie masz

odpowiedniej wprawy, będziesz rozcierała podkład zamiast go wklepywać.


 

2. Pędzel pudru sypkiego

Puder sypki jest elementem makijażu ułatwiającym trwałe zmatowienie skóry, ale również przykrycie niedoskonałości, delikatnych blizn, czy też zaczerwienienia. Dzięki temu nie błyszczysz się i utrwalasz podkład. I tutaj niezbędne będzie także użycie takiego akcesorium, które szybko zaaplikuje wybrany produkt. Pędzel do pudru powinien być naprawdę gruby, duży i może mieć postać delikatnie zaokrągloną. Takim akcesorium szybko nałożysz produkt na całą twarz.

 

3. Pędzel do konturowania

Nazwa wskazuje na przystosowanie funkcji tego pędzla wyłącznie do nakładania bronzera, jednakże produkt ten świetnie odnajdzie się także w roli pędzla do rozświetlacza, czy też różu. Wystarczy umiejętne skierowanie końcówki pędzla w miejscu twarzy i pod prawidłowym kątem.

Bronzer nakładaj bokiem pędzla i rozcieraj całą końcówką. Rozświetlacz i róż umieść delikatnie na ścięciu góry i wetrzyj powyżej produktu do konturowania.

Pędzel do konturowania również powinien być dość miękki i ułożony w delikatny szpic lub zaokrąglony.

 


Ciekawa wskazówka:

zbyt duży pędzel może powodować trudności w nakładaniu poszczególnych produktów i

tworzeniu ładnych przejść. Wybierz zatem produkt mniejszy, bardziej precyzyjny!


 

 

4. Pędzel do makijażu oczu

Niezbędny, szczególnie dla tych pań, które chcą podkreślić swoje oczy, wyostrzyć spojrzenie i nadać spojrzeniu niepowtarzalnego wyrazu.

Cień bazowy, najczęściej ten w kolorze cielistym, możesz nałożyć opuszkiem palców. Przede wszystkim dlatego, że zwykle pokrywasz nim całą powiekę ruchomą. Cień ciemniejszy, bardziej wyraźny i co ważne ten, który nakładasz tylko na linię załamania oka lub delikatnie nad nią, należy nałożyć pędzlem do blendowania. Ten produkt powinien być puchaty i delikatnie spłaszczony. Cień nakładasz na powiekę jego płaską stroną, a rozcierasz końcówką, tak długo, aż uzyskasz idealne przejścia.

 


Uwaga:

Unikaj tutaj pędzli bardzo dużych, które mogą utrudniać wykonanie delikatnego cieniowania.


 

5. Pędzel „kuleczka”

To drugi pędzel, niezbędny do wykonywania atrakcyjnego makijażu oka. Tym akcesorium rozcierasz kreskę dolną lub górną, wykonaną na powiece ruchomej lub przy linii wodnej, ale również pięknie rozświetlisz kąciki oka.

Pędzel tego typu powinien mieć delikatnie ukształtowany czubeczek. Trudno jest idealnie opisać jego wygląd, ale na pewno nie powinien być on zbyt mały, ani zbyt mocno zaokrąglony.

Z jakich pędzli możesz zrezygnować, przynajmniej na początku, aż nie dojdziesz do wprawy w wykonywaniu makijażu?

Na pewno z pędzli do nakładania korektora, który możesz równie wklepać opuszkami palców.

Początkowo nie będzie Ci także potrzebny specjalny pędzel do podkreślania brwi oraz osobny produkt do różu, rozświetlacza czy bronzera.

Jedno jest pewne, podstawowy zestaw opisanych przez nas pędzli warto mieć ponieważ:

– Ułatwia aplikację poszczególnych produktów,

– Utrwala makijaż,

– Sprawia, że całość prezentuje się dużo bardziej profesjonalnie