13.01.2017 | Artykuły, Makijaż

5 błędów popełnianych przy nakładaniu bronzera

 

Bronzer potrafi zdziałać cuda – podkreślić opaleniznę, wykonturować rysy i optycznie wyszczuplić twarz. Ale łatwo z nim przesadzić. Zdradzamy, jak nakładać bronzer, by uniknąć najczęściej popełnianych błędów.

Nie ma kosmetyku, który podkreśli letnią opaleniznę tak jak bronzer. Zimą natomiast doda on twarzy promiennego, zdrowego blasku. Jednak jest kosmetykiem wymagającym w stosowaniu. Jedno pociągnięcie pędzlem za dużo i osiągniesz sztuczny, przerysowany efekt.

 

1. błąd – bronzer na całej twarzy lub w niewłaściwych miejscach

Bronzer nakładany na całej twarzy – żadna karnacja nie zniesie tego dobrze. Kosmetyk ten jest przeznaczony do subtelnego podkreślania rysów twarzy. Dzięki niemu skóra wygląda jak muśnięta słońcem. Jak nakładać bronzer? To zależy od tego, czy jest matowy czy perłowy. Jeśli jest delikatnie połyskujący, zastosuj go na obszary, które jako pierwsze opalają od promieni wiosennego słońca. Jeśli kosmetyk pojawi się w paru miejscach na twarzy, będzie wyglądał naturalnie. Muśnij nim kości policzkowe, skronie, nos i czoło przy linii włosów. Kolor nie będzie wówczas wyglądał sztucznie, a twarz nabierze promiennego blasku. Dla uzyskania opalenizny na całej twarzy wybierz samoopalacz. A jeśli chcesz użyć bronzera do konturowania – przejdź do kolejnego podpunktu.

 

2. błąd – używanie niewłaściwego bronzera do konturowania

Jak wyszczuplić twarz? Do tego celu są przeznaczone całe profesjonalne zestawy do konturowania. Okrągła twarz za ich pomocą stanie się bardziej pociągła. Zbyt owalna twarz zyska korzystne proporcje, kwadratowa się wysmukli itd. Niektóre bronzery można zaliczyć do kosmetyków do konturowania, choć nie każdy z nich będzie dobrze spełniał dobrze tę rolę. Kosmetyk, który odbija światło nie spełni funkcji wyszczuplającej, gdy jest nałożony w zagłębieniach twarzy. Jeśli chcesz używać bronzera w celu konturowania, to zdecyduj się na odcienie chłodne i matowe. Sprawdzi się tu na przykład kultowy bronzer Bahama Mama. Pogłębi on naturalne cienie i wyszczupli buzię.

 

3. błąd – mocny kontrast

Mocny kontrast pomiędzy odcieniem Twojej karnacji a odcieniem bronzera to kolejny częsty błąd. W rezultacie na twarzy tworzą się mocne, ciemniejsze linie, które zamiast wydobywać urok karnacji, zwracają uwagę na sam makijaż. Dobry bronzer powinien być delikatny i nie może tworzyć mocnych linii. Nie może też odcinać barwy twarzy od odcienia szyi – nie zależy Ci na efekcie maski. Użyj jego odrobinę na dekolcie i szyi, co połączy odcinki w jedną, harmonijną całość.

 

4. błąd – nie ten kolor bronzera

Kontrast to jedno, odcień bronzera to drugie. Kosmetyk też może mieć tonację chłodną lub ciepłą. Warto dobrać jego nasycenie barwne i temperaturę do swojej karnacji. Wypróbuj kosmetyki z pigmentami nieco różowymi i żółtawymi, aby sprawdzić, który kolor jest dla Cienie najlepszy. Latem świetnie wyglądają bronzery z połyskującymi drobinkami. Efekt glow niekorzystnie będzie wyglądał zimą, chyba że jest to okazja karnawałowa – wówczas możesz śmiało użyć perłowego odcienia.

 

5. błąd – niewłaściwy pędzel do nakładania bronzera

Aby makijaż wykonać poprawnie, wystarczy odrobina dobrze rozprowadzonego bronzera. Zawsze pozbądź się jego nadmiaru, strzepując pędzel przed aplikacją kosmetyku. Blendowanie jest niezwykle ważne – pędzel nie powinien pozostawiać plam, bo nawet najlepszy bronzer nie będzie wówczas prezentował się ładnie. Wybierz pędzel o „jajowatej” lub ściętej końcówce, co ułatwi aplikację kosmetyku.

Unikanie powyższych błędów ułatwi Ci sprawne nakładanie bronzera. Jeśli nie jesteś pewna efektu, sprawdź makijaż w dziennym świetle – wtedy upewnisz się, czy makijaż jest naturalny i promienny.